“Nga ata që kanë bërë burg, tek pijanecët”/ Rregullat e reja, Britania u “mbyll derën” evropianëve

Mbretëria e Bashkuar prezantoi, të enjten, një sërë masash dramatike kufizuese që vijnë pas Brexit. Shtetasit…

Kaq është gjoba në Angli për ata që nuk vetizolohen

Refuzimi për t’u vetizoluar, nga sot, është vepër e paligjshme në Angli dhe mund të dënohet…

SHBA-ja zotohet se nuk do të dënojë me vdekje dy militantë të ISIS-it

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka njoftuar qeverinë britanike se nuk do të kërkojë dënim me vdekje…