Mësohet se kush janë të arrëstuarit sot nga aksioni i madh policor

Inicialet e të arrestuarve sot nga aksioni i madh policor. Me kërkesë të Prokurorisë Speciale të…

Reagon Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit: “Kërcënimet ndaj prokurorëve nuk do na zmbrapsin”.

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit: “Kërcënimet ndaj prokurorëve nuk do na zmbrapsin”. Zyra e Kryeprokurorit të…

Sot mban seancë Këshilli i Sigurimit i OKB-së, diskutohet për Kosovën

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mban seancë sot, diskutohet për Kosovën. Një seancë e Këshillit të…

Nesër mban seancë Këshilli i Sigurimit i OKB-së, diskutohet për Kosovën

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mban seancë nesër, diskutohet për Kosovën. Një seancë e Këshillit të…

Policia aksion në disa Call Center/ Sekuestrohen 2 milionë euro, 18 të arrestuar

Rreth 2.4 milionë euro janë sekuestruar dhe ngrirë nga organet e drejtësisë për rastin “Call Center”…

Sërish aksion në disa “Call Center”, ngrihen edhe mbi 1 milion e gjymsë euro

Sërish aksion në disa “Call Center”. Aksioni i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), në…

Aksioni në “Call Center”, Prokuroria Speciale ngrin 700 mijë euro

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se aksioni i nisur një ditë më parë…

Prokuroria paralajmëron tre aksione të reja kundër krimit dhe korrupsionit

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës…

Prokuroria tregon çfarë iu konfiskoi të dyshuarve për mashtrim të gjermanëve përmes “call center”

Prokuroria tregon çfarë iu konfiskoi të dyshuarve për mashtrim të gjermanëve përmes “call center”. 18 persona…

Dalin detaje të reja për shqiptarin e arrestuar për masakrën e Izbicës

Dalin detaje të reja për shqiptarin e arrestuar për masakrën e Izbicës. Prokuroria Speciale e Kosovës…

Edhe dhjetë persona arrestohen për mashtrim

Arrestohen edhe dhjetë persona për mashtrim dhe kr.im të organizuar. Në kuadër të operacionit të sotëm…

Gjermanët mashtruan nga Kosova përmes “Call Center”, tetë të arrestuar, sekuestrohen rreth 150 mijë euro

Mashtruan gjermanët nga Kosova përmes “Call Center”, tetë të arrestuar, sekuestrohen rreth 150 mijë euro. Prokuroria…