Richard Grenell ua publikon mesazhet në Instagram shqiptarëve që e kërcënojnë dhe ia lavdërojnë punën

Grenell ua publikon mesazhet në Instagram shqiptarëve që e kërcënojnë dhe ia lavdërojnë punën. Ish-emisari i…

“Historikisht i pasaktë”, “Njerëzit duan punë dhe zgjidhje” – Grenell dhe Çitaku përplasen pas reagimit për Betejën e Kosovës

Ish-ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku i ka reaguar ish-emisarit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard…

Vlora Çitaku ia kthen menjëherë Grenellit, pasi ua uroi serbëve Vidovdanin: Nuk ishte beteja e tyre

Vlora Çitaku i reagon Grenellit, pasi ua uroi serbëve Vidovdanin: Nuk ishte beteja e tyre. Vlora…

Richard Grenell kujton Vidovdanin: Sot është ditë përkujtimi për Shën Princ Lazarin dhe martirët e shenjtë serbë

Grenell kujton Vidovdanin: Sot është ditë përkujtimi për Shën Princ Lazarin dhe martirët e shenjtë serbë.…

Grenell i reagon përkrahësit të Kurtit: Po ta kujtoj që amerikanët paguajnë për trupat amerikane në Kosovë

Grenell, përkrahësit të Kurtit: Po ta kujtoj që amerikanët paguajnë për trupat amerikane në Kosovë Ish-emisari…

Reagon Grenell: Joe Biden e shpërfilli takimin Kurti-Vuçiq në Bruksel

Ish-emisari Special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell ka kritikuar presidentin amerikan për qasjen e tij…

Koha kur Albin Kurti thoshte se reciprociteti me Serbinë është zgjidhja

Kur Albin Kurti thoshte se reciprociteti me Serbinë është zgjidhja. I gjithë aktiviteti politik i Lëvizjes…

Grenell iu drejtohet Kurtit e Osmanit: Pse nuk po i dënoni sulmet e Hamasit kundër Izraelit?

Ish-emisari special i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell është shprehur i çuditur se pse kryeministri i…

Administrata Biden i ka kërkuar ndihmë Grenellit: Çfarë do të ndodhë me marrëveshjen Kosovë – Serbi?

Albin Kurti shpresonte se kërkesa e SHBA-së për zbatimin e Marrëveshjes së Washingtonit të ketë kaluar…

Richard Grenell mbanë në zyrën e tij foton me Hashim Thaçin

Grenell mbanë në zyrën e tij foton me Hashim Thaçin. Ish i dërguari special i presidentit…

Grenell e ka personale me Albinin, ky është reagimi i tij pasi Kurti votoi në Shqipëri

Ka pasur reagime të shumta ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, pas votimit të tij në…

“Ishim në aeroplan kur Grenell na dërgoi mesazh se ndaj Thaçit është ngritur aktakuzë”

Detaje të pathëna më parë Ish-shefi i kabinetit të ish-presidentit Thaçi, Bekim Çollaku, ka folur për…