Home / Tag Archives: rossoneret

Tag Archives: rossoneret

Torino-Milan, ja kush dështoi keq te rossonerët

AC Milan dështoi të mundë Torino në atë që ishte një fitore e domosdoshme për skuadrën e Gattusos, të cilët tani janë në vendin e 7 në renditje. Gjysma e parë nuk ofroi asnjë gol por dha një tregues të qartë të asaj që do të vinte, të paktën duke …

Read More »

Nis fesa te Rossonerët, Leonardo po e sjellë yllin e madh

Rossonerët dëshirojnë të përforcohen. Milan është jashtëzakonisht i kënaqur me lojtarin brazilian, Lucas Paqueta që kur u bashkua me ekipin e klubit brazilian Flamengo në janar. Milan ishin tashmë është lidhur me yllin e Gremios sulmuesin, Everton, por tani një tjetër emër është shfaqur në listën e tyre të mundshme …

Read More »

Boban “qon në këmbë rossonerët” me deklaratën e fundit

Zvonimir Boban ishte një nga shumë kampionë të cilët kanë veshur fanellën e Milanit në 30 vite të Silvio Berlusconi. Në përvojën e Rossonerëve, Kroati fitoi katër tituj të ligës, dy Supercupa italiane, një Ligë të Kampioneve (1994) dhe një Superkupë Europiane. Nëntë VITE të paharrueshme, në të cilat mblodhi 229 paraqitjeve dhe shënoi 29 gola përcjell ORAinfo. Milan, pasi bleu atë nga Dinamo Zagreb, vendosi ta dërgojë atë në Bar për një vit. Nuk ishte një eksperiencë e shkëlqyer dhe për rikthimin e tij në Milano, Berluskoni e bëri atë të ndiente të gjithë mbështetjen e tij. Kështu Boban e kujton atë moment në mikrofonët e Sky Sports: “Momenti që më kujtohet me më shumë kënaqësi është kur u ktheva nga Bari, ku bëra keq, dhe donin të më dërgonin një herë tjetër me kredi. “Në Marsejë. Unë nuk e konsiderova veten aq të varfër dhe unë thashë: “Ose më shitni ose do të rri”. Unë nuk dua të shkoj në Marsejë. “Berluskoni më tha: ‘Mos u shqetësoni se askush nuk do t’ju bëjë luftë, në..

Read More »

Rossonerët në festë! Leonardo po e sjell yllin e madh në “San Siro”

Projekti i të rinjve në shtëpinë e Milanos do të vazhdojë në afat të gjatë duke përfshirë edhe në departamentit ofensiv. Sipas treguesve të fundit të tregut, rossonerët së shpejti do të gjuajnë për burime të reja dhe premtuese, në veçanti një krah sulmimi të shpejtë dhe cilësor dhe një sulmues që mund të integrohet sa më shpejt që të jetë e mundur, siç ndodhi me Krzysztof Piatek në sesionin e fundit përcjell ORAinfo. Në këtë kuptim, redaktorët e Sportmediaset treguan emrin që së shpejti do të i bashkohet Milanit. Allan Saint-Maximin i kërkuar në janar dhe me të cilën do të duket se tashmë ekziston një marrëveshje e përgjithshme në nivelin kontraktual. Ai do të largohet nga Nice dhe duket i bindur se ai do të ndryshojë shpejt fanellën e tij./ORAinfo/

Read More »

“Çmenden”Rossonerët, Gattuso po ka probleme me këtë lojtar

Një barazim pas të gjitha pozitive për Milanin, edhe pse ndoshta mjaft i rrezikshëm duke pasur parasysh tani pritet çdo rezultat. Lajmi i keq për Milanon nuk është rezultati. Është më tepër Suso, edhe një herë praktikisht nuk ka marrë dhe shumë të largët nga ajo formë që e kishte dikur përcjell ORAinfo. Ai u vlerësua me notën 5 nga La Gazzetta dello Sport që e konsideron atë më të keq në fushë. Corriere della Sera sot në gazetat nuk ka asnjë dyshim: 25 vjeçari nga Cadiz nuk është mirë, pubalgia ndihet dhe nuk lejon që ai të stërvitet seriozisht dhe vazhdimisht po mundohet ta rigjejë veten. Një problem që e kufizon shumë, dhe që ka larguar nga ekipi i Gennaro Gattuso ndihmës-njeriu me përjashtim, si dhe një referencë tani bëhet i ngadalshëm dhe i parashikueshëm në çdo lojë të vetme./ORAinfo/

Read More »

Leonardo gëzon rossonerët, po sjellë “treshen” e famshme te Milan

Skautët e Milanit janë më të zhurmshëm se kurrë. Me rinovimin e skuadrës në muajt e fundit, në asnjë pjesë të vogël deri tek shtesat e Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta në skuadër, Milan shpreson të vazhdojë formën e mirë të transferimit në dritaren e ardhshme të transferimit të verës përcjell ORAinfo. Sipas asaj që është mësuar nga CalcioMercato.com, rrjeti i vëzhgimit të Milanos aktualisht është pjesërisht i fokusuar në klubin kroat Dinamo Zagreb. Me sa duket, Milani e sheh Zagrebin si një pishinë të madhe talentesh, me të paktën tre emra në listën e blerjeve të rossonerëve. Së pari, spanjolli Dani Olmo, i cili me Milan ka qenë i lidhur me muajt e fundit. Olmo konsiderohet të jetë një nga lojtarët më të mirë të Dinamo Zagreb dhe klubi e vlerëson atë në 25 milionë euro. Megjithatë, për nënshkrimin e Olmo Milan do të përballet me konkurrencë të ashpër nga Barcelona dhe Borusia Dortmundit; të cilët janë të interesuar të nënshkruajnë atë. Dy emrat e tjerë të Milanit janë të lidhur m..

Read More »

Mirabelli “çmend” rossonerët me lajmin e fundit

Ish-drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli ka dhënë një intervistë me RMC Sport në të cilën ai komenton mbi disa tema, përfshirë Krzysztof Piatek dhe lëvizjet e dështuara të Milanit për dyshen e Lazio, Ciro Immobile dhe Sergej Milinkovic-Savic në verë përcjell ORAinfo. “Jam i bindur se ky i ri i Milanit do të bëjë rrugën e tij në vitet e ardhshme. Ne kemi gjetur disa pengesa që nuk janë të lehta për t’u kapërcyer por ne kemi hedhur një themel të mirë për një të ardhme të rëndësishme. “Gattuso, kur e zgjodha, luaja për të ardhmen, mund të kisha zgjedhur askënd, nuk kisha probleme me buxhetin, por gjithnjë mendova se Gattuso ishte i vetmi që mund ta rikthente Milanin. Ai ka personalitet, njohuri të subjektit dhe është një trajner i mirë. “Piatek? Piatek është një sulmues i madh, ai nuk ka nevojë për shumë topa për të shënuar, e kam ndjekur ndërsa ishte në Genoa. ” Immobile dhe Milinkovic ? Ata kanë qenë negociatorë të vështirë, kërkesat e tyre nuk ishin të arritshme për M..

Read More »