Home / Tag Archives: rremben

Tag Archives: rremben

Ndodh e papritura! Man Utd po e ‘rrëmben’ yllin e PSG-së

Duket se skuadra e Manchester Unitedit po bëhet gati për një super-transferim. Manchester United do t’i bëjë disa transferime në afatin kalimtar të kësaj vere. ‘Djajtë e Kuq’ janë shumë afër ta transferojnë Thomas Meunierin nga PSG. Mbrojtësi belg është i hapur që të transferohet te Manchester United, gjersa kontrata …

Read More »

United nuk gabon, rrëmben tri pikë ndaj West Hamit

United ka arritur një fitore të madhe. Manchester Unitedi arriti të fitojë ndaj West Ham Unitedit me rezultat 2-1 në Old Trafford në kuadër të xhiros së 34-të në Ligën Premier. Mysafirët treguan lojë të mirë, por fati nuk ishe në anën e tyre në këtë ndeshje. Goli i pari …

Read More »

“Dridhet” Reali, gjiganti i madh po e rrëmben Pogba-n

Paul Pogba është një emër që në krye të mediave botërore. Mesfushori francez pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes dhe gjithmonë duket të jetë tij si në dhe jashtë fushës; qoftë negative apo pozitive. Pogba aktualisht luan për Premier League, Manchester United, por gati la verën e kaluar pas …

Read More »

Milan rrëmben vendin e tretë, niset drejt Champions League

Milan ka arritur një fitore të madhe. Me vetëm një gol të shënuar në San Siro, Milani e ka mposhtur Sassuolon duke arkëtuar pikë të plota në ndeshjen e javës së 26-të në Serie A. Rezultati u zhbllokua në minutën e 35-të, kur pas një harkimi nga këndi, Pol Lirola gaboi duke e futur topin në golin e skuadrës mysafire. Një goditje të mirë nga gjuajtja e lirë e ekzekutoi Domenico Berardi në fund të pjesës së parë, mirëpo Gianluigi Donnarumma ishte komod në intervenimin e tij. Nga minuta e 64, Sassuolo luajti me një lojtar më pak, pasi Andrea Consigli u përjashtua direkt me karton të kuq pas shqyrtimit të VAR-it. Franck Kessie dhe Hakan Calhanoglu u treguan të rrezikshëm për Rossonerët, ndërsa edhe lojtarët mysafirë rrezikonin me rastet e tyre. Një tjetër mundësi nga gjuajtja e lirë e shpërdoroi Berardi në minutat shtesë…

Read More »

Yllin që po e kërkon Milan, po e rrëmben Barcelona

Barcelona ka një listë të vogël prej tre lojtarësh që mund të ia zënë vendin Jordi Alba. Nacho Monreal i Arsenalit, Filipe Luis i Atletico Madridit i cili kërkohet edhe nga Milan dhe Alberto Moreno i Liverpoolit kanë kontrata që skadojnë në fund të sezonit dhe mund të merren nga gjigandët katalanas për të siguruar mbulimin për Alba përcjell ORAinfo. Spanjoll nënshkroi një kontratë të re që e mban atë në Camp Nou deri në vitin 2024, por ai aktualisht nuk ka asnjë mbështetje të pranueshme në klub, gjë që hierarkia është e prirur për të ndrequr sezonin e ardhshëm me lojtarët e tyre kryesorë./ORAinfo/

Read More »

Është i palumtur te Milan, gjiganti italian po e rrëmben atë

Torino është i interesuar të nënshkruajë sulmuesin e Milanit, Patrick Cutrone, raporton Tuttosport. Ylli italian ka dështuar të fitojë kohë të rregullt pasi Piatek u bashkua me klubin dhe agjenti i tij kohët e fundit ka treguar të ardhmen e tij në San Siro në dyshim përcjell ORAinfo. Sipas gazetës me bazë në Torino, Torino janë pretendentë seriozë për nënshkrimin e sulmuesit premtues të sezonit të ardhshëm me Andrea Petagna, i cili konsiderohet si alternativa numër një për yllin e kuqezinjve. Të dy ai dhe Petagna janë produkte të akademisë së AC Milan./ORAinfo/

Read More »

Yllin që po e kërkon Milan, po e rrëmben Juventus

Juventus janë inkurajuar në garën për mesfushorin e Paris Saint-Germain Adrien Rabiot, pasi Barcelona tani nuk është e gatshme të nënshkruajë francezin. Rabioti ka qenë qendra e interesit nga një mori klubesh anembanë Evropës, pasi ai tani është shumë larg PSG-së kur bëhet fjalë për nënshkrimin e një marrëveshjeje të re në klub. Duke nënkuptuar se ai do të jetë një agjent i lirë në verë përcjell ORAinfo. Mundo Deportivo deklaron se Juventusi dhe AC Milan janë dhënë një rritje në ndjekje për mesfushorin, pasi Barcelona tani nuk është e gatshme të nënshkruajë mesfushorin francez në një transferim të lirë. Barca nuk do të paguajë pagat që dëshiron lojtari dhe kjo është arsyeja e vetme pse ai nuk është i gatshëm të qëndrojë në PSG, të cilët gjithashtu nuk po kërkojnë të paguajnë mënyrën se si ai dëshiron. Është raportuar gjithashtu se Rabiot ka marrë tashmë vendimin për të hequr nënën e tij si agjent i tij./ORAinfo/

Read More »

Majlinda s”ka të ndalur, e rrëmben medaljen e artë në Gjermani

Sukseset e sportit të xhudos kosovare nuk kanë të ndalur. Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e Artë në Grand Slamin që po mbahet në Dusseldorf të Gjermanisë. Me përvojën e saj prej një Kampioneje Olimpike, Kelmendi mposhti mongolen 17-vjeçare Sosorbaram Ikhagvasuren në finalen për kategorinë deri në 52 kilogramë. Në gjysmëfinale xhudistja nga Kosova hodhi për tokë italianen Odette Giuffrida e cila në fund fitoi medaljen e Bronztë.

Read More »

Juventus ishte afër ta transferonte yllin e madh, Inter e rrëmben atë

Juventusi thuhet se dështoi në një përpjekje për të rrëmbyer marrëveshjen për mbrojtësin e Atletico Madrid, Diego Godin. Sipas Sky Sport Italia, Juve u përpoq ta rrëmbejë Godinin larg Interit, por shpejt mësoi se MBROJTËSI tashmë ishte zotuar të bashkohej me Nerazzurrët përcjell ORAinfo. Në të vërtetë, uruguajan tashmë kishte pranuar kushtet personale me Beneamatën dhe kaloi një mjek para transferimit të tij të lirë. Bianconerët kanë gjasa të vazhdojnë përforcime mbrojtëse këtë verë, duke pasur parasysh se ata kanë shitur Medhi Benatia në janar, Andrea Barzagli ka kthyer 38 në maj dhe Martin Caceres është kontraktuar vetëm deri në fund të sezonit./ORAinfo/

Read More »

Milan e donte yllin e madh, Arsenal ia rrëmben atë

Mesfushori i Barcelonës, Denis Suarez, ka treguar se ishte afër një kalim në formë huazimi te AC Milan, përpara se të nënshkruante një marrëveshje gjashtëmujore në Arsenal përcjell ORAinfo. Marrëveshje e propozuar për spanjollin për të shkuar në San Siro nuk u realizuar ,pasi Barca refuzoi kushtet e ofruara nga Rossonerët, raporton Calcio Mercato. Suarez ka paraqitur tre ndeshje në të gjitha garat për Arsenalin që nga përfundimi i transferimit të tij të përkohshëm në Emirates./ORAinfo/

Read More »