Home / Tag Archives: shaqirin

Tag Archives: shaqirin

Ndeshja West Ham-Liverpool, vjen lajmi shumë i keq për Shaqirin

West Ham United pret Liverpoolin në deshjen e ardhshme të Premierligës angleze. Për shkak të performancës së dobët në ndeshjen kundër Leicesterit, Shaqiri nuk do të jetë prej lojtarëve që do të fillojnë në ndeshjen e ardhshme, të hënën. Uebsajti ndërkombëtar i futbollit, goal.com, e ka publikuar formacionin e mundshëm për këtë ndeshje dhe Shaqiri e ka humbur pozitën në formacionin e parë të Liverpoolit. Goal.com e ka parashikuar saktësisht formacionin gjatë xhirove të fundit.

Read More »

Televizioni ESPN për Shaqirin: lojtari më i dobët i ndeshjes së mbrëmshme

Në vlerësimet që e lojtarëve që I ka bërë televizioni i njohur sportiv, ESPN, për lojtarët e Liverpoolit në ndeshjen kundër Liecesteit, Xherdan Shaqiri është notuar me notën më të ulët. Shaqiri ishte titullar për Liverpoolin në Premierligë për herën e 11-të mbrëmë, kundër Leicesterit Cityt, mirëpo ai nuk arriti që të jetë po aq efektiv sa në ndeshjet e kaluara gjatë këtij sezoni, transmeton Gazeta Express. Për shkak se nuk arriti ta dëshmonte veten në këtë ndeshje, Kloppi vendosi ta largojë Shaqirin nga ndeshja në minutën e 67-të, kur në vend të tij hyri Fabinho. Përderisa asnjë lojtar nuk arriti të marrë vlerësim më të lartë sesa Sadio Mane (tetë pikë nga dhjetë), i cili e shënoi golin e vetëm për Liverpoolin në këtë ndeshje, Shaqiri e mori vlerësimin më të ulët (katër). “I kishte 67 minuta me të vërtetë të qeta. Ai duhet t’i rikthehet formës së tij, të cilët e kishte shfaqur në fillim të sezonit dhe që ia kishte bërë të vështirë Kloppit ta linte atë jashtë skuadrës”, shkruan ESPN..

Read More »

ESPN për Shaqirin: lojtari më i dobët i ndeshjes së mbrëmshme

Në vlerësimet që e lojtarëve që I ka bërë televizioni i njohur sportive, ESPN, për lojtarët e Liverpoolit në ndeshjen kundër Liecesteit, Xherdan Shaqiri është notuar me notën më të ulët. Shaqiri ishte titullar për Liverpoolin në Premierligë për herën e 11-të mbrëmë, kundër Leicesterit Cityt, mirëpo ai nuk arriti që të jetë po aq efektiv sa në ndeshjet e kaluara gjatë këtij sezoni, transmeton Gazeta Express. Për shkak se nuk arriti ta dëshmonte veten në këtë ndeshje, Kloppi vendosi ta largojë Shaqirin nga ndeshja në minutën e 67-të, kur në vend të tij hyri Fabinho. Përderisa asnjë lojtar nuk arriti të marrë vlerësim më të lartë sesa Sadio Mane (tetë pikë nga dhjetë), i cili e shënoi golin e vetëm për Liverpoolin në këtë ndeshje, Shaqiri e mori vlerësimin më të ulët (katër). “I kishte 67 minuta me të vërtetë të qeta. Ai duhet t’i rikthehet formës së tij, të cilët e kishte shfaqur në fillim të sezonit dhe që ia kishte bërë të vështirë Kloppit ta linte atë jashtë skuadrës”, shkruan ESP..

Read More »

Man City – Liverpool, çka ka ndodhur me Xherdan Shaqirin?

Sonte na pret deri i madh mes Liverpool dhe Manchester Cityt. Mediat angleze zbulojnë formacionin e mundshëm të Liverpoolit. Trajneri Jurgen Klopp i ka ende disa dyshime rreth formacionit me të cilin do ta nisë ndeshjen derbi me Manchester Cityn, shkruan Gazeta Express. Mirëpo, mediat angleze e kanë publikuar formacionin e mundshëm të “Reds” para duelit të rëndësishëm që do të zhvillohet në “Etihad Stadium”. Në bazë të këtij formacioni, Xherdan Shaqiri do të mbetet jashtë ekipit të parë të ekipit nga “Anfield Road” përkundër paraqitjeve fantastike në ndeshjet e fundit, sidomos në atë ndaj Manchester Unitedit, ku kishte realizuar dy gola. Në rast se trajneri gjerman vendos për dy mesfushorë qendrorë, me Fabinhon që duket se është i padiskutueshëm, ndërsa krahas tij mund të luajë Wilnajdum dhe Naby Keita ose Jordan Henderson, që nënkupton se Shaqiri mund të përfundojë në bankinë. Përpara do të luajë treshja e “frikshme” Mohamed Salah, Roberto Firmino e Sadio Mane.

Read More »