Presidenti Meta nuk ndal akuzat ndaj qeverisë për pandeminë: “Covid nuk luftohet me propagandë”

Presidenti Ilir Meta ka vijuar me kritikat ndaj qeverisë mbi përballimin e situatës së pandemisë, ku…

Pasi ktheu buxhetin e 2021-shit, Meta analizon: Mbi 50 mijë qytetarë humbën punën në 3 mujorin e dytë të 2020!

Pasi ktheu buxhetin e vitit 2021, i cili sipas Presidentit nuk adreson nevojat më të mëdha…

Meta kthen në Kuvend ligjin ‘Për gjendjen civile’: Sjell kaos në listat e zgjedhësve

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sot në Kuvend ligjin ‘Për gjendjen civile’. Në arsyetimin e tij…

“Tradhtarët na lanë pa Atdhe”, Meta kujton poetin e shquar e ‘shigjeton’ politikën

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot lindjen e poetit të shquar shqiptar At Gjergj Fishta. Teksa…

Meta-Ramës: Duhet ta ketë të qartë se numërimi mbrapsht ka filluar! 3 milionë Ilirë i ka gati më 25 prill

Presidenti Ilir Meta vijon përplasjet në distancë me kryeministrin Edi Rama, teksa në një postim të…

“Më pak varfëri e vuajtje”, Meta: Përmes arsimimit mund të ndryshojmë të ardhmen e vendit

Presidenti Ilir Meta, me anë të një statusi në “facebook” ka shkruajtur se është detyra e…

Meta: Kjo Shqipëri nuk e ndihmon Kosovën

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se qeveria e Ramës…

Mbledhja mes dy qeverive/ Meta: Diskreditimi ndërkombëtar i Shqipërisë është shërbim për defaktorizimin e Kosovës

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për herë të parë për mbledhjen mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë. Meta…

Raporti i BERZH, Meta: Koha për parandalimin e rënies në humnerë është tani!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar një ditë pasi BERZH nxori raportin për ekonominë në 2020, ku…

“Historia rrezikon të përsëritet në forma të tjera”- Presidenti Meta mesazh për Ditën Evropianë të kujtimit të viktimave të nazizmit dhe stalinizmit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka lëshuar një mesazh në Ditën Evropiane në kujtim të viktimave…

Meta: Të mësojmë nga politika maqedonase dhe të kthehemi në shina sa më parë! Të nisim me respektimin e ‘5 qershorit’!

Presidenti Ilir Meta përshëndet finalizimin e marrëveshjes historike në Maqedoninë e Veriut, e cila do të…

Kriza në kufi/ Meta thirrje qeverisë: Qëndrojini pranë qytetarëve, realizojani falas dhe në vendin ku ndodhen tamponët për COVID-19

Presidenti Ilir Meta në ditën e 5-të të krizës në kufirin me Greqinë, saktësisht në Pikat…