Ndryshimet në qeveri, Vasili: Si çelësat kopil që hapin çdo derë, Çuçi dhe Ikonomi dy emra që s’kanë asnjë lidhje me PS

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka komentuar direkt nga rubrika ‘’Opinion’’ në News24 ndryshimet e fundit…

Vrasja e të riut nga polici, Vasili sulmon Ramën: SPAK duhet t’i japë përgjigje për krimin

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me ngjarjen e…

Petrit Vasili bën bilancin: Masat e qeverisë patën zero efekt, prodhuan rritje dhe rëndim progresiv të situatës me pandeminë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka bërë një bilanc krahasues për të dalë në përfundimin se…

Vasili: Rastet e vdekjeve nga COVID janë shtuar, beteja për jetën s’fitohet me sloganin e qeverisë ‘Rrofsha unë’

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i është kundërvënë kryeministrit Edi Rama sa i takon menaxhimit të…

Masat e reja anticovid/ Vasili: Inteligjenca e Ramës lëviz nga gjoba tek maska

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një konferencë për shtyp nga selia e LSI-së e ndai…

“Ekonomia drejt shkatërrimit total për shkak të…”, Vasili: 70% e ndërmarrjeve te vogla e te mesme janë me humbje

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili teksa i referohet Fondit Monetar Ndërkombëtar, thotë se ekonomia shqiptare është…

Marrëveshja e detit/ Vasili akuza Ramës: Reagime si njerëz të zënë me presh në dorë në një akt pabesie ndaj vendit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook shpreh indinjatën që publiku shqiptar nuk…