Mbështetësi i Millosheviqit, Handke, dekorohet nga Vuçiqi me medaljen më të lartë shtetërore

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka dekoruar me medaljen më të lartë shtetërore “Urdhri i…

Prokuroria e Specializuar i kthen përgjigje mbrojtjes së Salih Mustafës rreth paraburgimit

Mbrojtja e Salih Mustafës ka kërkuar që të rishikohet masa e paraburgimit Prokuroria e Specializuara u…

Walker thotë se nuk ka prova kundër Thaçit dhe të tjerëve: Të gjykohen vartësit e Millosheviqit

Walker thotë se nuk ka prova kundër Thaçit dhe të tjerëve. Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker,…

Mustafa në Hagë: Millosheviqi nuk na la zgjidhje tjetër pos luftës

Salih Mustafa: Millosheviqi nuk na la zgjidhje tjetër pos luftës. Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës…

Deputeti Kamberi për Qeverinë e re të Serbisë: U prodhua pushteti më totalitar në histori të Serbisë

Kamberi për Qeverinë e re: U prodhua pushteti më totalitar në histori të Serbisë. Shaip Kamberi,…

Presidenti i Shqipërisë kujton 30 vjetorin e themelimit të Shtëpisë Botuese “Buzuku”

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, sot në pallatin presidencial në Tiranë, ka pritur bashkëthemeluesit e Shtëpisë…

William Walker i kundërpërgjigjet Vuçiqit për Reçakun

Walker i kundërpërgjigjet Vuçiqit për Reçakun. William Walker i është kundërpërgjigjur ashpër presidentit të Serbisë, Aleksander…

Eliot Engel ka diҫka për të thënë para takimit në Shtëpinë e Bardhë

Eliot Engel ka folur para takimit në Shtëpinë e Bardhë. Kongresmeni amerikan që po ashtu është…