Përgjimet e dosjes “Ndragheta”, reagon Presidenti Meta për herë të parë

Presidenti Ilir Meta ka folur për herë të parë pas lajmeve që kanë qarkulluar në lidhje…

Merrnin rryshfete për ndërtimet pa leje në Kamëz, arrestohen dy inspektorët e IKMT-së

Dy inspektorë të IKMT-së, Dritan Nikolli dhe Ermal Baci, kanë rënë në prangat e policisë pasi…

“Më 31 tetor kalova natën me Redjan Rrajën”, Kejvina Kthella dëshmon para prokurorisë: “Komunikonim vazhdimisht”

SPAK ka në dorë dosjet e hetimeve mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja. Së fundmi, është…

LSI kallëzon në SPAK zyrtarët e PS, mes tyre Edi Ramën dhe Arben Ahmetajn

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kallëzuar pranë SPAK disa zyrtarë të PS. Ky kallëzim është dorëzuar…

Padia e PD në SPAK, Veliaj: Një gjumash nuk mund ta kthejë gjumin në sport kombëtar, s’bën gol as me portën bosh

Nga Farka, ku i dorëzoi dokumentet e pronësisë për shtëpitë e reja dy familjeve të prekura…

Petrit Vasili: Mbyllja e syve do të bëjë që duartrokitjet për drejtësinë e re të kthehen në shuplaka

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili përmes një deklarate për mediat rendit një sërë çështjesh dhe kauzash…

Bardhi i përgjigjet Spiropalit: Ka të drejtë që nervozohet, SPAK ka punë me të para dhe pas zgjedhjeve

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i është përgjigjur Ministres Elisa Spiropali, pas reagimit të…

Kallëzimi i PD në SPAK, Spiropali-Bardhit: Na paska denoncuar se bëjmë fushatë duke takuar njerëz, do katandiseni me elektorat inekzistent

Ministria e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur Gazment Bardhit të PD…

PD padit në SPAK Edi Ramën dhe 15 ministra, kryebashkiakë dhe deputetë. Demokratët pretendojnë se ata kanë kryer…

Partia Demokratike kallëzon në SPAK drejtuesit më të lartë të Partisë Socialiste, duke nisur nga Edi…

Urimi i ambasadës së SHBA: Ngritja e Gjykatës Kushtetuese hap drejt konferencës ndërqeveritare

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka përcjellë një mesazh urimi për vitin e ri…

Kryebashkiakja e Dimalit kallëzohet penalisht për shpërdorim detyre, Prokuroria e Beratit ia kalon SPAK-ut

Një kallëzim penal ndaj kryetares së Bashkisë Dimal, Julianaj Memaj, është regjistruar në 25 Nëntor 2020…

Ambasadorja Yuri Kim për 1-vjetorin e SPAK: SHBA do e mbështesë fuqimisht për të arritur rezultate në 2021

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka dhënë një mesazh mbështetjeje për SPAK në 1-vjetorin e ngritjes së…