Home / Tag Archives: ta

Tag Archives: ta

Hugh Grant martohet me Anna Eberstein, ceremonia intime shumë pranë shtëpisë

Në moshën 57 vjeçare Hugh Grant martohet me Anna Eberstein, të dashurën e tij prej 6 vjetësh dhe nëna e tre fëmijëve nga pesë që ai ka gjithsej. Në ceremoninë e celebruar të enjten në Zyrën e Shtetit civil të Chelsea, në Londër, aktori është prezantuar me një kostum elegant blu. Këmishë të kaltër dhe fund të shkurtër të bardhë për bashkëshorten e re. Një dëshmitar ka treguar për ‘The Sun’: ’Dukej një event i vogël, me disa miq dhe të afërm. Të dy dukeshin të lumtur, i qeshnin kalimtarëve dhe bënin shaka me fëmijët e tyre’. Në 2015 për revistën ‘People’ protagonisti i ‘Katër martesa dhe një funeral’ kishte rrëfyer: ‘Nuk besoj në martesë. Kam parë shumë pak raste ku martesa shkon mirë, ndoshta di pesë të tilla, por mendoj se është një recetë për mjerimin reciproke’. Ndërkohë Hugh Grant ka pasur kohë të ndryshojë mendje dhe prej pak ditësh ai është zyrtarisht një bashkëshort, me shumë unaza në gisht. Anna 39 vjeç, është shfaqur me një unazë klasike prej floriri të verdhë. Pas ceremonisë..

Read More »

Reperi i famshëm shqiptar pjesë e protestës së sotme të PD-së

Reperi i njohur shqiptar, Arkimed Lushaj ose siç njihet me emrin e skenës, Stresi, i është bashkuar sërish protestës së sotme të Partisë Demokratike për largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe të qeverisë së Ramës. I pyetur nga gazetarët, ai u shpreh se ndodhej në protestë së bashku me 100 përkrahësit e tij për largimin e Edi Ramës dhe qeverisë. “Jam që nga ’95-a me PD-në. Jemi këtu për një kauzë tonën dhe të gjithë shqiptarët e dinë. Sot protestohet jo vetëm për Xhafajn, protestohet kundër Edi Ramës dhe sistemit komunist fashist të Enver Hoxhës. Kam ardh me 100 çunat e mi në këtë protestë për largimin e qeverisë dhe Edi Ramës”, u shpreh Stresi për Report Tv. Burimi: Report Tv The post Reperi i famshëm shqiptar pjesë e protestës së sotme të PD-së appeared first on Zonë E Lirë.

Read More »

Pasi Roberti tha se nuk do ta takonte kurrë, reagon Tuna

Është folur shpesh që Tuna dhe Nora Istrefi nuk kishin ndonjë marrëdhënie të mirë me njëra-tjetrën. Por kurrë nuk e pranuan publikisht këtë. Gjithashtu nuk e dinim që edhe vetë Roberti paska një marrëdhënie të acaruar me kunatën. Këtë fakt e ka zbuluar ditën e djeshme teksa ka qenë i ftuar tek ‘Rudina’. Moderatorja e pyeti se pse ai dhe Nora nuk ishin të pranishëm në ditëlindjen e Tian. “Me Tunën jo dhe, po e them për herë të parë këtu tek ju, në respekt të programit tuaj. Me Tunën as nuk dua të takohem më”, ka thënë Roberti. Por si ka reaguar këngëtarja ndaj komentit të kunatit? Ajo është treguar mjaft indiferente. Ka postuar këtë foto ku duket që po kalon kohë me miqtë dhe krah së cilës shkruan: “Më falni, dola pak për të jetuar. Kthehem së shpejti”. The post Pasi Roberti tha se nuk do ta takonte kurrë, reagon Tuna appeared first on Zonë E Lirë.

Read More »

Manchester United heq dorë nga Griezmann, pasi e do këtë yll

Manchester United heq dorë nga Griezmann, pasi e do këtë yll

Manchester United ka heq dorë nga transferimi i Antoine Griezmannit. “Djajtë e Kuq” nuk duan që ta transferojnë sulmuesin francez, pasi tashmë kanë një shënjestër të re. Manchester United dëshiron që në verë ta transferoj super-yllin e Real Madridit, Gareth balen, që po qëndron më shumë i lënduar, përcjell ORAinfo. …

Read More »

Ja pse turqit kërkojnë azil në Kosovë

Ja pse turqit kërkojnë azil në Kosovë

36 turq kanë kërkuar azil në Qendrën për Azil, por nuk dihet nëse do ta fitojnë. Që nga momenti i depërtimit me forcë të gylenistëve janë rritur kërkesat për azil në qendrën për Azil në Magure. Vetëm për një muaj 36 shtetas turq kanë parashtruar kërkesë për azil në këtë …

Read More »

VIDEO qesharake: Fjeti në orarin e punës, burri goditet me bllok kokës  

Ky është momenti qesharak kur kolegu i bën një lojë shokut të tij pasi atë e kishte zënë gjumi në orar të punës. Ai vendos disa blloqe betoni njëra pas tjetër, dhe më pas i rrëzon ato nën efektin domino mbi kokën e kolegut që po flinte. Burri menjëherë është ngritur nga gjumi sapo blloku i betonit i ra në kokë. Ju këshillojmë që mos ja bëni këtë një kolegu tuja nëse ai fle gjumë në punë, pasi do ta linit me pasoja apo dëmtime serioze. (TemA)

Read More »