Home / Tag Archives: takohet

Tag Archives: takohet

Pompeo-Vuçiq, Kosova temë kryesore

Pompeo-Vuçiq, Kosova temë kryesore

Kosova temë kryesore në takimin e sotëm Pompeo-Vuçiq. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Nju Jork me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Mediet serbe raportojnë se Kosova do të jetë temë diskutimi në takimin ndërmjet Pompeos dhe Vuçiqit. Sipas raportimeve, Vuçiq në takim me Pompeon do …

Read More »

Takohet me aktoren shumë të njohur turke

Takohet me aktoren shumë të njohur turke

Shyhrete Behluli është këngëtarja shumë e pëlqyer kosovare. Atë e gjejmë përherë aktive si me këngë të reja ashtu edhe në mbrëmje e koncerte,përcjell KosovaToday. Krahas angazhimeve ajo është shumë aktive edhe në rrjete sociale. Sot, ajo ka publikuar një foto ku tregon se është takuar me aktoren shumë të …

Read More »

Haradinaj takohet me Merkelin në Berlin

Kryeministrin Haradinaj takohet Angela Merkel, më 6 qershor. Express ka mësuar që i pari i qeverisë së Kosovës do të pritet në Berlin nga homologia gjermane. Një takim të këtillë në Gjermani e kishte realizuar edhe kryeministri Isa Mustafa, por asnjëherë Hashim Thaçi Shumëkush ka menduar që samiti në Berlin …

Read More »

Thaçi në Bruksel sot takohet me Hahnin dhe Tuskin

Kreu i shtetit Hashim Thaçi sot takohet me Johanes Hahn dhe presidentin Donald Tusk. Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së …

Read More »

Haradinaj takohet me Metën, ja çfarë u diskutua

Ramush Haradinaj, po zhvillon takime me liderë në Shqipëri. Kreyministri i Kosovës, Ramush Haradiaj, ka takuar sot presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën. Ky takim i tij me presidentin Meta, vjen pas një jave të ngjeshur e të tensionuar me deklarata për taksë e korrigjim kufijsh, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta me të cilin thotë të ketë biseduar për temat e interesit kombëtar. “Besëlidhja e Lezhës frymëzim për ecjen tonë përpara. Bisedë e sinqertë me Presidentin Meta për temat e interesit kombëtar”, ka shkruar Haradinaj në Facebook. Në Lezhë sot është mbajtur një aktivitet me rastin e 575 vjetorin e Kuvendit të Lezhës.

Read More »