Është tenor i njohur, Armaldo Kllogjeri zbulon arsyen pse kapërceu nga muzika klasike tek ajo popullore

Armaldo Kllogjeri, tenori dhe solisti i parë pranë Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit në Shqipëri,…

Meta i shqetësuar nga Covid-19: Duhen masa urgjente, nuk është koha për tendera e PPP!

Presidenti Ilir Meta foli sot me tone shqetësuese për rritjen e numrit të të infektuarve dhe…

Këto janë gjarjet kryesore të ditës

Çka do të ndodh sot në Kosovë? 08:30 Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e…

Shembja e Teatrit, Rama sulmon opozitën: Vajtojnë ende për atë ngrehinë, deri dje…

Kryeministri Edi Rama është rikthyer sërish tek çështja e shembjes së Teatrit Kombëtar, që shkaktoi edhe…

“Akti taleban i shembjes së Teatrit Kombëtar”, Meta: Askush s’ka për t’i shpëtuar drejtësisë

Presidenti Ilir Meta, në Ditën Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, ka risjellë në vëmendje shembjen e Teatrit…

Kosnett bën homazhe para Teatrit Kombëtarë në nderim të Adem Mikullovcin

Ambasadori amerikan për homazhe para Teatrit Kombëtarë në nderim të Adem Mikullovcin. Ambasadori amerikan në Kosovë,…

Me një minutë heshtje për aktorin Adem Mikullovci, Komisioni për Siguri fillon mbledhjen

Komisioni për Siguri fillon mbledhjen me një minutë heshtje për aktorin Adem Mikullovci. Anëtarët e Komisionit…

Kush ishte Adem Mikullovci, nga aktrimi në politikë

Shuarja e një aktori të madh: Kush ishte Adem Mikullovci, nga aktrimi në politikë. Adem Mikullovci…

“Koka e korrupsionit 8 vjeçar”, Gazment Bardhi: Rama kërkon mandat të tretë me hajdutët e vjetër

Përmes një statusi në Facebook, sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi komentoi vendimet politike të…

“U bëre i gjallë më në fund o mjeshtër”, qytetarët ‘kryqëzojnë’ Majkon. Ja si i përgjigjet ministri

Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka reaguar sot për herë të parë pas disa…

Kryemadhi me lahutë, tregon takimin e veçantë në Malësinë e Madhe: Qeveria e Rilindjes do kujtohet si shkatërruesja e Kulturës

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka treguar takimin e veçantë me një rapsod të Malësisë së…

Instalacion artistik para Teatrit: “Kosova on apple, fight fake news”

Sot, në ora 14:00, para Teatrit Kombëtar në Prishtinë, do të vendoset instalacioni artistik “KOSOVA ON…