Myftari i bjen ‘pishman’, i kërkon falje Melihate Tërmkollit

Ai e ka fyer ish deputeten e LDK-së Ish-drejtori i Teatrit Kombëtar dhe regjisori kosovar, Agon…

Agon Myftari fshin statusin ku ofendoi rëndë Melihate Tërmkollin

Fyrejet ndaj Tërmkollit. Ish-drejtori i Teatrit Kombëtar dhe regjisori kosovar, Agon Myftari, ka bërë një shkrim…

Vazhdojnë homazhet për ta nderuar figurën e aktorit Rasim Thaçi – Cima

Sot do të vazhdojnë homazhet për të nderuar aktorin Rasim Thaçin – Cima, i cili ndërroi…

Ministria e Kulturës nesër do bëjë homazhe për ta nderuar figurën e Cimës

MKRS nesër do bëjë homazhe për ta nderuar figurën e Cimës. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe…

Mes dhimbjes dhe lotëve, jepet lamtumira e fundit artistit Rasim Thaçi

I jepet lamtumira e fundit artistit të madh, Rasim Thaçi. I është dhënë sot lamtumira e…

Ja çka shkroi Kurti në librin e kujtimeve për Cimën

Çka shkroi Kurti në librin e kujtimeve për Cimën. Kryeministri, Albin Kurti, ka bërë homazhe në…

Familjarët në lot, bëhen homazhe për Rasim Thaçin-Cimën

Bëhen homazhe për Rasim Thaçin-Cimën, familjarët në lot. Duke filluar nga ora 09:00 në objektin e…

Në Teatrin Kombëtar nesër bëhen homazhe për artistin Rasim Thaçi-Cima

Nesër në Teatrin Kombëtar bëhen homazhe për Rasim Thaçin. Nesër duke filluar nga ora 09:00 në…

Nesër në Teatrin Kombëtar bëhen homazhe për Rasim Thaçin

Nesër duke filluar nga ora 09:00 në objektin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, do të bëhen…

Prishtina do të bëhet me lumë

Drejtori i Investimeve Kapitale në Komunën e Prishtinës, Gëzim Mehmeti, tha se në vitin 2021 përveç…

Tronditëse/ Regjisori i njohur akuzohet për përdh*nim të të miturve, abuzoi me 14 vjeçarin

Regjisori dhe aktori i njohur grek, Dimitris Lignadis, është arrestuar pais akuzohet se ka përdhunuar persona…

Arrestimi i ish-drejtorit të Teatrit në Greqi/ Abuzoi edhe me djem shqiptarë, duke i premtuar se do i bënte aktorë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Teatrit Kombëtar të Greqisë, Dhimitris Lignaiadhis, u arrestua sot me akuza për…