“Sektori i fasonëve një nga më kyçët e ekonomisë”, Basha bisedon me shoqatën e fasonëve, deklarata e tij

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar sot me shoqatën e fasonëve të Shqipërisë, ku është shprehur se…

Balla shfaqet si zdrukthtar me mjeshtrin e mobiljeve: Në Elbasan, 200 sipërmarrje të vogla në këtë sektor, dhurata e qeverisë, zerimi i tatim fitimit dhe TVSH

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla është shfaqur si zdrukthtar në punishten e një…

‘Mbështetëm 300 mijë qytetarë me paga lufte’/ Rama bën bilancin: Jemi i vetmi vend në rajon me zero…

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët se gjatë pandemisë janë ndihmuar me ndihmë…

A do ketë ndihma për biznesin pas mbylljes? Rama: Deri 140 mijë USD në vit për…

Kryeministri Edi Rama, i pyetur nëse do të ketë paketa për biznesin meqë është vendosur një…

“Qeveria shqiptare ndër më të korruptuarat”, Tabaku: Raporti i IT përmend tre ministra të akuzuar, ekonomia shqiptare në rënie të lirë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se…

LSI, Gjosha: 45% rritje taksash është ajo me të cilën përballet çdo pronar i një biznesi të vogël me TVSH

Ish-deputetja e LSI-së Klajda Gjosha thotë se rritja me 45% e taksave është arsyeja pse mijëra…

Anulohet tenderi për rrugën Milot-Fier/ Ministria e Infrastrukturës: Oferta nuk përputhet me kriteret

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka anuluar tenderin për projektimin dhe ndërtimin e rrugës Milot-Fier. Ky…

Fillon seanca për votimin e Projektligjit për Rimëkëmbje

Nis seanca për votimin e Projektligjit për Rimëkëmbje. Ka nisur seanca në Kuvendin e Kosovës ku…

Sot pritet të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike

Sot seancë e jashtëzakonshme në Kuvend, pritet të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike. Sot mbahet seancë…

Nga punësimi tek TVSH, LSI i ‘numëron’ premtimet e pambajtura Ramës, Kryemadhi: T’ua kujtojmë njerëzve që ata të gjykojnë vetë

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka nxjerrë 9 premtime të pambajtura, sipas tyre kryeministrit Edi Rama.…

Balla takim me bizneset e vogla në Elbasan: Është çliruar plotësisht nga tatim-fitimi dhe TVSH-ja

Nisma fiskale që hyn në fuqi më 1 Janar 2021 për zerimin e tatim fitimit për…

PD nxjerr denoncimin e biznesmenit: Biznesi i vogël më i prekuri nga kriza

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se biznesi i vogël është në krizë. Teksa ka…