Vjosa Osmani emëron shefin e stafit të saj

Blerim Vela emërohet shef i Stafit Presidentja e zgjedhur, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në llogarinë…

Afganistan: Sulmi në Universitetin e Kabulit nga persona të armatosur të ISIS

Të paktën 22 njerëz u vranë dhe 22 u plagosën pasi persona të armatosur të lidhur…

Baksin: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të përfshijë njohjen reciproke

Profesori amerikan: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të përfshijë njohjen reciproke. Mark Baskin, profesor amerikan që ligjëron Marrëdhëniet…

Përsëri zjarr në Bejrut, digjet qendra tregtare e dizajnuar nga Zaha Hadid

Një zjarr ka shpërthyer në një qendër tregtare që po ndërtohet në Bejrut. Ky është zjarri…

E mbijetuara rrëfen përjetimin e shpërthimit në Bejrut: Tmerr, toka filloi të tundej nën këmbët e mia!

“Po takohesha me miqtë e mi për kafe në një kafene në lagjen Hamra, kur papritur…