Vaksina Moderna jep efekte anësore tek personat që bëjnë botoks

Personat që kanë botoks në fytyrë mund të përjetojnë ënjtje dhe inflamacion nëse apikojnë vaksinën Moderna…

Dritë jeshile/ Rregullatori i BE-së pritet të miratojë vaksinën Pfizer/BioNTech

Agjencia Evropiane e Barnave pritet t’i japë sot dritën jeshile vaksinës kundër koronavirusit, të zhvilluar bashkërisht…

Moderna thotë se është arritur 100% efekti i vaksinës kundër COVID-19

Vaksina Moderna ka ofurar së fundi nivele shumë të larta të mbrojtjes kundër virusit COVID-19. Lidhur…