Këta janë kandidatët për deputetë nga Lista “Guxo” e Vjosa Osmanit

Kandidatët për deputetë nga Lista “Guxo” e Vjosa Osmanit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbyllur afatin…

Driton Selmanaj e quan vendimin më të mirë rrëzimin e Kurtit: Osmani eksperimenti më i keq

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti…

Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit

Ish-aktivistja e LDK-së Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit. Ish-aktivistja e LDK-së, Donika Gërvalla, i është…

Analisti i njohu i bashkohet listës së Vjosa Osmanit

Një analist i bashkohet listës së Vjosa Osmanit. Analisti Dardan Velija i është bashkuar listës së…

Parashikimi i Dardan Sejdiut: Kurti dhe Osmani duhet t’i marrin kaq mijë vota që t’i sigurojnë 80 deputetë

Ish-deputeti: Kurti dhe Osmani duhet t’i marrin kaq mijë vota që t’i sigurojnë 80 deputetë. Ish-deputeti…

Ironizimi i Ganimetr Musliut, e quan ‘Mimoza llastica’ Vjosa Osmanin

Musliu e PDK-së e quan ‘Mimoza llastica’ Vjosa Osmanin. Ish-deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka ironizuar…

Kurti dhe Osmani e kishin planifikuar diku tjetër nënshkrimin për bashkëpunim, por moti ua prishi planet

Moti ua prishi planet, nënshkrimin për bashkëpunim Kurti dhe Osmani e kishin planifikuar diku tjetër. Kurti…

Dardan Molliqaj kritikon marrëveshjen mes Osmanit dhe Kurtit

Dardan Molliqaj ka kritikuar marrëveshjen mes Osmanit dhe Kurtit. Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka kritikuar…

Kandidatë për President të Kosovës/ Haradinaj ftesë Vjosa Osmanit: Gati për debat me ju

Kosova tashmë ka dy kandidatë të vetshpallur për President, Vjosa Osmanin dhe Ramush Haradinajn që do…

Miftaraj: Vë bast, dashuriçka mes Kurtit dhe Vjosës nuk zgjat më shumë se një vit

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi ka komentuar marrëveshjen e arritur në mes të…

Ish-anëtarja e VV-së ia kujton Vjosa Osmanit kohën kur e quante Kurtin “Chavez”

Aida Dëguti ia kujton Vjosa Osmanit kohën kur e quante Kurtin “Chavez”. Ish-anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje,…

Kjo është marrëveshja e plotë mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit

Vjosa Osmani dhe VV kanë arritur koalicion parazgjedhor. Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit dhe Iniciativa e…