Samiti i dhuratave, ja çfarë i dha Biden homologut të tij Putin në takimin në Gjenevë

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka menduar për Vladimir Putinit para takimit në Gjenevë. Siç raportojnë…

Europa po dorëzohet përballë Vladimir Putinit, gati të marrin vaksinën ruse Sputnik V

Programi i dobët i vaksinimit i Evropës ka nxjerrë një nga armiqtë më të mëdhenj të…

Popullariteti i Vladimir Putinit në rënie, Presidenti rus gati të rrisë shpenzimet për propagandë

Me popullaritetin tashmë në rënie të Vladimir Putinit dhe vendosja e sanksioneve nga ana e Shteteve…

Pas arrestimit të Alexei Navalnyt, përkrahësit e opozitës protestojnë para Shërbimit Sekret rus

Përkrahësit e kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny kanë bërë thirrje për protesta të reja anti-qeveritare jashtë…

​BE kërcënon me sanksione aleatin e Putinit nëse ai nuk negocion me opozitën

Bashkimi Evropian ka paralajmëruar sanksione ndaj presidentit të kontestuar të Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, nëse nuk fillon…

Lirohet nga spitali opozitari rus Alexei Navalny

Lideri opozitar rus Alexei Navalny është liruar nga spitali në Berlin ku edhe po trajtohej, pasi…

‘DW’ analizon përplasjet e forta në Bjellorusi: E ardhmja do të vendoset në Moskë!

BE nuk e njeh rezultatin e zgjedhjeve në Bjellorusi dhe bën njëzëri thirrje për dialog dhe…