Home / TECH / Dëshironi iPhone 8? Ja sa do t’ju kushtojë
Dëshironi iPhone 8? Ja sa do t’ju kushtojë

Dëshironi iPhone 8? Ja sa do t’ju kushtojë

Dëshironi iPhone 8? Ja sa do t’ju kushtojëEdhe pse Apple ende nuk ka filluar lëshimin e detajeve zyrtare rreth celularit të ardhshëm, duket se është gati ta bëjë këtë.

New York Times konfirmoi sot se iPhone 8 duket se do të kushtojë më pak se 1,000 dollarë.

Çmimi prej 999 dollarë nuk duhet të jetë një çmim i lartë për ata të cilët ia kanë dalë të blejnë një iPhone 7 Plus, i cili kushton 769 dollarë, transmeton Gazeta Express.

Dhe me shtimin e veçorive si njohje të fytyrës dhe mbushje me wireless, duket se iPhone 8 ia vlen që të ketë një çmim të tillë.

Detaje nga burime brenda Foxconn dhe Apple sugjerojnë se celulari do të ketë një ekran më të madh, një rezolucion më të lartë të ekranit dhe nuk do të ketë më butonin e zakonshëm.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Dëshironi iPhone 8? Ja sa do t’ju kushtojë Dëshironi iPhone 8? Ja sa do t’ju kushtojëRating: 4.8