Home / VIDEO / Ja sa i duan Kosovaret S’kemi nevojë për Kosovën, i dum veç për turizëm

Ja sa i duan Kosovaret S’kemi nevojë për Kosovën, i dum veç për turizëm

Ja sa i duan Kosovaret S’kemi nevojë për Kosovën, i dum veç për turizëm

Është krijuar ideja se shqiptarët e Kosvoës i duan shumë më shumë shqiptarët e Shqipërisë sesa i duam ne ata. Ndoshta është një ide e gabuar, e ndoshta edhe kanë të drejtë.

Të paktën këtë ka lënë të mendohet një vajzë, e cila duke folur për “Tirana Today” tregon se i do kosovarët vetëm për turizëm dhe nuk do që ata të vijnë në Shqipëri.

Me racizëm ajo shprehet:

Jemi mirë kështu siç jena, s’kena nevojë për Kosovën. Na i dum kur na vijnë për turizëm, po për tjetër gjë nuk i dum shumë. Kam frikë se me ardhë ata, ndodhin gjana ma keq seç mendoj unë”.

 

 

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Nga KosovaToday.com August 7, 2018 6:13 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=280616
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ja sa i duan Kosovaret S’kemi nevojë për Kosovën, i dum veç për turizëm Ja sa i duan Kosovaret S’kemi nevojë për Kosovën, i dum veç për turizëmRating: 4.8