Home / SPORT / Formacionet befasuese Milan- Juventus

Formacionet befasuese Milan- Juventus

Formacionet befasuese Milan- Juventus

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Derbi italian këtë javë do të jetë ndërmjet Milanit dhe Juventusit që do të luhet në San Siro.

Milani vuan mungesën e shumë lojtarëve dhe ditën e sotme infermieria konfirmoi mungesën prej 6-8 javë të Mateo Musacchios, shkruan SYRI net.

Lajm i mirë për Milanin është rikthimi në stërvitje i Higuainit i cili pas largimit për herë të parë pritet të luajë kundër ish-skuadrës së tij, Juventusit.

Ndeshja do të thyejë rekorde pasi pritet të transmetohet drejtpërdrejt në rreth 200 shtete në të gjithë botën.

“Sportmediaset” ka publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave, ku Allegri do të luajë me skemën taktike 4-3-3, ndërsa Gattuso me modulin klasik 4-4-2.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 10, 2018 12:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=365699
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Formacionet befasuese Milan- Juventus Formacionet befasuese Milan- JuventusRating: 4.8