Home / KOSOVA / Edhe një grua shtatzënë në mesin e të lënduarve nga aksidenti

Edhe një grua shtatzënë në mesin e të lënduarve nga aksidenti

Edhe një grua shtatzënë në mesin e të lënduarve nga aksidenti

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Aksident i rëndë trafiku ndodhi sonte, nga i cili përfunduan shumë persona pa shenja jete.

Nga 5 pacientët hospitalizuar në qendrën e Urgjencës në Shkup, një është në gjendje kritike dhe në çdo moment do t’i nënshtrohet operacionit.Bëhet fjalë për një grua e cila është edhe shtatzënë.

“Për momentin gjendja është nën kontroll kemi numër të madh të personelit të mobilizuar, kemi 5 pacientë, një i gjinisë femërore dhe është shtatzënë. Nga dy femrat njëra është në gjendje kritike. Lëndime shumë serioze, tani do ta fillojmë operacionin”, deklaroi Ilir Hasani, drejtor i Qendrës së Urgjencës.

Derisa kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari në një postim në Facebook ka thënë se në këtë aksident janë përfshirë edhe qytetarë të Gostivarit.

“Fatkeqësisht në këtë aksident janë përfshirë individë të moshave të ndryshme dhe janë nga Gostivari. Këto janë orë të vështira për të gjithë ne, i lutemi Zotit të na ndihmojë”, ka shkruar Taravari.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 12:10 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424483
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Edhe një grua shtatzënë në mesin e të lënduarve nga aksidenti Edhe një grua shtatzënë në mesin e të lënduarve nga aksidentiRating: 4.8