Home / KOSOVA / Pacolli e quan të pastër dhe të drejtë, luftën e popullit të Kosovës

Pacolli e quan të pastër dhe të drejtë, luftën e popullit të Kosovës

Pacolli e quan të pastër dhe të drejtë, luftën e popullit të Kosovës

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka follur për luftën e Kosovës.

Ai ka thënë se lufta e popullit të Kosovës për liri ka qenë e drejtë dhe e pastër.

Ai ka shtuar se beson fuqishëm se secili ish luftëtar i UÇK-së ka bërë luftë të drejtë dhe sipas rregullave ndërkombëtare.

“Lufta e popullit të Kosovës për liri ka qenë e drejtë, e pastër dhe si e tillë do të dëshmohet edhe tani. Besoj fuqishëm në drejtësi, ashtu siç besoj fuqishëm tek secili ish luftëtar i UÇK-së që ka bërë luftë të drejtë dhe sipas rregullave ndërkombëtare. Secili ish luftëtar i UÇK-së është hero i Kosovës”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Pacollit në Facebook.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 14, 2019 12:01 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=404339
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Pacolli e quan të pastër dhe të drejtë, luftën e popullit të Kosovës Pacolli e quan të pastër dhe të drejtë, luftën e popullit të KosovësRating: 4.8