Home / KOSOVA / Vuçiq tregun vuajtjet nga taksa: I kemi humbur 40 milionë euro

Vuçiq tregun vuajtjet nga taksa: I kemi humbur 40 milionë euro

Vuçiq tregun vuajtjet nga taksa: I kemi humbur 40 milionë euro

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Kreu i Serbisë, Aleksandër Vuçiq vazhdon të ankohet për taksën, duke pranuar se ajo u ka sjell humbje.

Vuçiq, nuk rresht së kërkuari që Qeveria e Republikës së Kosovës të pezullojë vendimin për taksë ndaj produkteve serbe.Sipas tij, pa u hequr ai vendim nuk do të vazhdojë dialogu në Bruksel.

‘Është e rëndësishme për ne që të hiqet taksa, sepse dëmi është 40 milionë euro, që po e vuajmë ne si shtet”, ka thënë ai.

Vuçiq thotë se përderisa të mos ketë një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka rrezik që të ketë tensionime të situatës, shkruan B92, transmeton Gazeta Express.

Ai pretendon se nervozizmi i Prishtinës, mund të eskalojë dhe të merren edhe masa të tjera kundër serbëve që jetojnë në Kosovë.

“Një gjë e tillë më frikëson, më tmerron e më shqetëson”, ka thënë ndër të tjera presidenti serb.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 1:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424136
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Vuçiq tregun vuajtjet nga taksa: I kemi humbur 40 milionë euro Vuçiq tregun vuajtjet nga taksa: I kemi humbur 40 milionë euroRating: 4.8