.
Friday , July 19 2019
Home / INTERESTING / Inkurajohet nga të gjithë, megjithëse qante mblodhi forcat dhe kreu provimin në karate (Video)

Inkurajohet nga të gjithë, megjithëse qante mblodhi forcat dhe kreu provimin në karate (Video)

Inkurajohet nga të gjithë, megjithëse qante mblodhi forcat dhe kreu provimin në karate (Video)

Në provimin përfundimtar të një etape në karate, për të marrë shiritin, një fëmijë i quajtur Phenix nuk e kishte fuqinë e duhur dhe dështonte ta kryente provimin.

Megjithëse qante, gjashtëvjeçari i inkurajuar nga të gjithë, mblodhi forcat dhe e theu me këmbë dërrasën që e mbante instruktori i asaj shkolle në Floridë të Shteteve të Bashkuara, transmeton Telegrafi.

“Kur në fillim nuk ke sukses, provo, provo përsëri” ka qenë shënimi që e shoqëronte pamjet mbresëlënëse, teksa në sfond të gjithë e thërrisnin emrin e tij.

Instruktori dhe bashkëmoshatarët e tij janë lavdëruar për përkrahjen, për dallim prej rasteve kur ata që janë më të dobët zakonisht nuk ndihmohen. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=4ulv66Je118

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 15, 2019 3:06 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=446498
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Inkurajohet nga të gjithë, megjithëse qante mblodhi forcat dhe kreu provimin në karate (Video) Inkurajohet nga të gjithë, megjithëse qante mblodhi forcat dhe kreu provimin në karate (Video)Rating: 4.8