.
Tuesday , July 16 2019
Home / INTERESTING / Ulja e parë në Hënë që ndodhi para 50 vitesh, nderohet me labirintin e gjatë afro pesë kilometra

Ulja e parë në Hënë që ndodhi para 50 vitesh, nderohet me labirintin e gjatë afro pesë kilometra

Ulja e parë në Hënë që ndodhi para 50 vitesh, nderohet me labirintin e gjatë afro pesë kilometra

Droni ka marrë pamjet e labirintit gjigant në Staffordshire të Anglisë, për të nderuar 50 vjetorin e uljes së parë në Hënë.

Në punim shfaqet astronauti Neil Armstrong, me flamurin e Shteteve të Bashkuara, si dhe raketën Saturn V, që e ka bërë lëvizjen e modulit Apollo 11 – të gjitha në formën e një labirinti, transmeton Telegrafi.

Kopshtarëve iu deshën disa muaj që të rrisin barishtet, për ta realizuar përfundimin, pikërisht në kohë të njëjtë me përvjetorin e ngjarjes historike.

Kalimi prej fillimit të labirintit, deri në fund, kërkon ecje deri në pesë kilometra, për të kaluar nëpër kthina të shumta dhe ura, duke e bërë eksperiencën shumë të mirë. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 10, 2019 1:18 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=454615
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ulja e parë në Hënë që ndodhi para 50 vitesh, nderohet me labirintin e gjatë afro pesë kilometra Ulja e parë në Hënë që ndodhi para 50 vitesh, nderohet me labirintin e gjatë afro pesë kilometraRating: 4.8