Home / Shqipe Krasniqi

Shqipe Krasniqi

“Mund ta ndalojmë shfaqjen”, Rita Ora ndërpret papritur koncertin

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka ndërprerë për pak minuta koncertin e saj në Sidnej, pasi një djalë kërkoi t’i thoshte diçka. “Mund ta ndalojmë shfaqjen. Të gjithë ndaloni. Adam ka një pyetje”, tha Rita Ora. Adam kërkoi nëse mund t’i afrohej më shumë skenës, ndërsa Rita iu përgjigj: “Po bëhesh pak nazeli i dashur. Të gjithë kanë blerë një biletë për këtë shfaqje. Na vjen keq djema”. Ndërsa djali arriti t’i afrohej më shumë skenës, Rita mund të dëgjonte komplimentin e tij që po mundohej që ta thoshte me zë të lartë gjatë performancës së këngëtares. “Adam sapo pranoi që erdhi në shfaqje duke mos e ditur se çfarë e priste dhe unë tani fitova një fans”, tha me krenari Rita. Ajo më tej falënderoi fansin dhe i kërkoi ndjesë audiencës, ndërsa vazhdoi shfaqjen. The post “Mund ta ndalojmë shfaqjen”, Rita Ora ndërpret papritur koncertin appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Evi Reçi: Sfida ime e re dhe marrëdhënia me Anila Çelën

Pamela Aliaj – Ndryshimet në formatet e emisioneve të ndryshme televizive nuk ndodhin vetëm në shtator apo në fillim viti. Për t’i dhënë ngjyra të tjera dhe risi përshtatur me tipin e saj të veçantë dhe unik ajo vjen tashmë në një tjetër ‘petk’, atë të moderatores. Prej tashmë tri javësh, këngëtarja dhe njëherësh gazetarja Evi Reçi është nën moderimin e “Vizioni i Pasdites”. Por si erdhi propozimi, si e priti Evi një ndryshim të tillë dhe cilat ishin mundësitë e tjera ku ajo mund të kishte tentuar të niste një rrugëtim të ri? Të gjitha këto edhe më tepër Evi na i ka rrëfyer në një intervistë ekskluzive për “Bluetooth” të “Gazeta Shqiptare”. “Kam patur dhe një ofertë tjetër për të prezantuar një emision me lifestyle-n në Toskanë në tërësi,” shprehet Evi duke treguar edhe mundësitë që i janë ofruar edhe jashtë vendit, por që ajo zgjodhi të rikthehej në Shqipëri. Ndërkaq ajo nuk ka harruar të theksojë edhe marrëdhënien e veçantë që ka me ish-prezantuesen e emisionit që tashmë drejton vetë..

Read More »

Pasi publikoi momentin romantik, Fero bën veprimin që i habiti fansat

Lidhja e Feros dhe Arbenitës ishte një nga më të përfolurat, pasi arriti të zbulohej përmes ‘Instagramit’. Por edhe pse u munduan ta mbanin të fshehtë, ata u dorëzuan dhe tashmë janë një ndër çiftet më të komentuar në mediat rozë. Ndodh shpesh që Arbenita dhe Fero të publikojnë foto me njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe një të tillë ka publikuar reperi ditën e djeshme. Ai shfaqet me të dashurën e tij në një foto ku duken mjaft bukur dhe ka vendosur dy emoji “qypi me mjaltë”. Mirëpo ajo çfarë na habiti është fakti që ai ka bllokuar komentet dhe arsyen pse nuk e dimë. The post Pasi publikoi momentin romantik, Fero bën veprimin që i habiti fansat appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Në dukje perfekte! Ja këngëtaret që u bënë “zbor” operacioneve plastike

Egla Xhemali – Është e pazakontë që një VIP shqiptare të pranojë operacionet plastike. Ndonëse shumica e vajzave të showbizit i janë nënshtruar të paktën një herë ndërhyrjeve estetike, shumë pak prej tyre e pranojnë hapur. Pas ndërhyrjeve natyrisht që vajzat e ekranit duken perfekte megjithatë ka dhe raste kur jo gjithçka ka shkuar, siç ato kanë dashur. Më poshtë po ju rendisim disa prej tyre që e kanë pranuar dhe që, në fakt, i kanë bërë edhe më të bukura operacionet plastike. Ajo është një nga këngëtaret më të kuruara të momentit. Nora Istrefi ka pranuar që ka fryrë buzët në një intervistë. “I kam fryrë veç pak buzët”, u shpreh këngëtarja dhe duhet thënë që buzët i kanë dhënë vërtet një pamje krejt tjetër Norës. Është përfolur mjaft për jetën e saj private kohët e fundit megjithatë është nga ato personazhe që nuk rezervohet për të treguar të vërtetën. Lori Hoxha jo vetëm që e ka pranuar se ka bërë ndërhyrje, por ka dhënë edhe arsyen pse e ka pranuar, duke thënë se nuk do që vajzat e..

Read More »

Erion Veliaj edhe si aktor, “Mos bë seks”, ja batutat e kryebashkiakut në filmin me Mamaqin

Së shpejt do të shfaqet edhe filmi më i ri nga Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata. “Dy gisht mjaltë”, është projekti që përflitet prej gati një viti, por pikërisht atëherë kur pritej të lançohej, u përfol se do të anulohej. E duket se s’paska qenë kështu. Tashmë ka dal traileri i komedisë, ku në qendër të komedisë ka çiftin Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata, të cilën martohen. Ajo që s’dihej deri më sot ishte edhe pjesëmarrja e kryebashkiakut të Tiranës në këtë film. Erion Veliaj do të luaj veten e tij, si celebruesi i dasmës së dyshes, por duket se edhe ceremonia do të prishet, pasi dikush nga aktorët vjen me armë në dorë dhe prish dasmën. E duket se mllefin e nxjerr edhe mbi Veliajn që i drejtohet duke i thënë “Mos bë seks ë”. E përgjigja epike e kryebashkiakut është “Unë? Jooo”. Vetëm pas pak ditësh filmi do të jepet në kinematë e Tiranës dhe jo vetëm, ku do të shohim projektin më të ri nga një kast aktorësh i mrekullueshëm. The post Erion Veliaj edhe si aktor, “Mos bë seks”, ja batutat e k..

Read More »

Motrat Kardashian-Jenner, më sensuale se kurrë

Pavarësisht situatës së vështirë që ka përjetuar Khloe Kardashian gjatë kësaj kohe, motrat e saj janë përpjekur t’ia ngrenë humorin dhe ta bëjnë të harrojë tradhtinë e partnerin të saj Tristan Thompson. Motrat Kardashian kanë realizuar disa fotografi me veshje sensuale, ku dalin në pah linjat e tyre shumë të komentuara. Nga fotografitë e publikuara nëpër rrjete sociale, Khloe duket e qetë dhe në humor. Ajo është ndarë nga Tristan, pasi e tradhtoi me shoqen e ngushtë të motrës së saj Kylie. Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që Tristan tradhton Khloen, pasi një gjë të tillë e bëri edhe kur ajo ishte shtatzënë. J.K The post Motrat Kardashian-Jenner, më sensuale se kurrë appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Shkëlzen Berisha ka ditëlindjen, ja urimi romantik i Arminës

Djali i ish-kryeministrit Berisha feston sot ditëlindjen. Të shumtë kanë qenë miqtë dhe të afërmit që e ka uruar Shkëlzenin, por natyrisht që vëmendjen tonë e tërhoqi urimi romantik i të fejuarës së tij, Armina. Shoëgirli nuk i ka kursyer deklaratat plot dashuri në ditën e partnerit të saj. “Gezuar Ditelindjen zemra ime Shkelzen Berisha! Qofshin te gjitha ditet e tua te qeshura sic ti je gjithmone , qofshin te bardha sic ti e ke zemren dhe sic ti sjell drite sa here te kam afer. Te uroj me shpirt lumturi dhe qofshim ne cdo ditelindje bashke Pergjithmone ❤️” ka shkruar Armina në Facebook. The post Shkëlzen Berisha ka ditëlindjen, ja urimi romantik i Arminës appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Elvana Gjata i dedikon këngën ish të fejuarit: Jam atje, u theva keq

Elvana Gjata ka lançuar mbrëmjen e djeshme këngën e saj të rradhës. Pas gati një vit nga albumi i fundit, këngëtarja ka vendosur të rikthehet me një baladë. Periudha e fundit nuk ka qenë edhe shumë e mbarë për Elvanën, që pas përfshirjes së të fejuarit të saj në ngjarjen kriminale të 4 tetorit në Ish-Bllok. E teksa në media përflitet për ndarjen e saj me Ervin Matën, duket se këngëtarja e ka “vulos” edhe me këngën e fundit se tashmë ka prishur fejesën. Kënga duket si një dedikim që ajo i ka bërë ish-partnerit të saj, madje në klip shfaqet edhe duke qarë. Që nga fillimi e deri në fund të këngës flitet për përfundimin e një dashurie, për dhimbjen e një marrëdhënie të shkuar keq. Pjesë nga teksi i këngës Jam atje ku rashë për tokë, ku mke godit, më së ulti në botë… Jam atje u theva keq, nga lista e të gjallëve ku ti mke heq… Dashninë e du, po frika prej dashnisë, më largoi prej shoqnisë. O zemër ja ku jam, rrëzom me gisht, jam aty prej ka jam nis The post Elvana Gjata i dedikon kën..

Read More »

Ndërtues i fuqishëm dhe mik i Ramës/ Kush është bashkëshorti i Alketa Vejsiut

Ajo është një nga imazhet më të dashura për publikun tonë. Praktikisht Alketa Vejsiu është rritur përpara syve tanë. Prej më shumë se 15 vitesh ka arritur të mbetet një ndër moderatoret më të dashura, me shumë e shumë formate që i janë besuar. Por ndryshon puna kur flasim për jetën e saj private. Që në shtatorin e largët të vitit 2006, kur Alketa u martua në një dasëm të blinduar, gjithçka dihet për të është lumturia që ka me partnerin dhe tashmë dy fëmijët e tyre. Vetëm një foto e saj qarkullon me bashkëshortin, foto kjo që daton shumë vite më parë. Megjithatë Gazeta Shqiptare ka mundur të mësojë më shumë rreth identiteti të tij. Ardi Nelaj është biznesmen i njohur në vendin tonë, por pak e dinë që në fakt ai është edhe bashkëshorti i prezantueses simpatike. Në qarqet e biznesit ai njihet si një ndër ndërtuesit më të fuqishëm, por edhe një mik i afërt i kryeministrit Rama. Ardi është nga Vlora dhe prej shumë vitesh drejton biznesin e tij në fushën e ndërtimit. Prej më shumë se 15 vit..

Read More »

Silva Dollapi: Disa këngë e këngëtarë vijnë e ikin si kërpudhat pas shiut

Egla Xhemali – Është më e kërkuara në mbrëmjet live që organizohen kudo në diasporë. Silva Dollapi, një ndër zërat më të bukur dhe më të dashur të trevave të veriut, sjell klipin e saj më të ri ‘Hajde hopa-hopa’ një bashkëpunim me muzikantin e talentuar Mikel Osmani. Këngëtarja ruan formën dhe bukurinë e rinisë së hershme, tashmë nënë e një vajze dhe me jetë koncertore të ngjeshur. Për “Gazeta shqiptare” Silva vjen në një rrëfim për jetën e saj mes muzikës dhe përtej shkëlqimit të skenës. Ajo na tregon edhe për shumëllojshmërinë që ka tregu muzikor në Shqipëri duke theksuar se këngët e mira i mbijetojnë kohës. Këtë herë na vjen me një klip të ri, na trego pak më shumë? Përshëndetje dhe respekte! Sapo ka dalë në treg kënga dhe klipi më i ri ‘Hajde hopa hopa’. Është pritur shumë mirë nga publiku. Kënga është punuar në studion e “Xoxo”, me të cilin bashkëpunoj prej disa vitesh dhe video e realizuar nga Dart Channel. Bashkëpunimet janë në trend tani. Shumica e tyre rezultojnë hite. Ps..

Read More »