Pas debaklit që pësoi në Prishtinë duke humbur 3:0 ndaj Rumanisë, kombëtarja e Kosovës e ka nisur mbarë përbajen me Qipron. Fillimisht përmes një penalltie të ekzekutuar nga Muriqi, Dardanët arritën të siguronin epërsinë 1:0. Derisa nuk vonoi shumë dhe ishte sërish sulmuesi Muriqi ai i cili ngriti epërsinë duke shënuar gol dhe ngritur rezultatin […] The post Kosova e nis pjesën e dytë me epërsi 2:0 ndaj Qipros, me të nisur loja jep edhe 2 gola appeared first on Albinfo.

Pas debaklit që pësoi në Prishtinë duke humbur 3:0 ndaj Rumanisë, kombëtarja e Kosovës e ka nisur mbarë përbajen me Qipron.

Fillimisht përmes një penalltie të ekzekutuar nga Muriqi, Dardanët arritën të siguronin epërsinë 1:0.

Derisa nuk vonoi shumë dhe ishte sërish sulmuesi Muriqi ai i cili ngriti epërsinë duke shënuar gol dhe ngritur rezultatin në 2:0.

Ndërsa me të nisur pjesa e dytë, ishte Rrahmani ai i cili shënoi edhe golin tjetër ër Kosovën duke shkryar rezultatin 3:0 për Kosovën.

Jo gjithçka përfundoi këtu. Ishte qendërmbrojtësi Dellova ai i cili në minitën ’55 shënoi gol duke ngritur epërsinë 4:0 për Kosovën.

The post Kosova e nis pjesën e dytë me epërsi 2:0 ndaj Qipros, me të nisur loja jep edhe 2 gola appeared first on Albinfo.