TECH

bg
Putin drejton Lada-n për të rritur shitjet e veturës ruse, gati sa nuk e përplas (VIDEO)

Putin drejton Lada-n për të rritur shitjet e veturës ruse, gati...

Vladimir Putin shihje sot në drejtim të një automjeti Lada në një video promocioni...

bg
Arrestohet ‘i famshmi i TikTokut’, Bio Mulaku

Arrestohet ‘i famshmi i TikTokut’, Bio Mulaku

Policia e Kosovës e ka arrestuar sot Nazmi Mulakun, i njohur si ‘Bio Mulaku’, i...

bg
Me madhësinë e Kullës Eifel, cili është asteroidi që do të kalojë shumë pranë Tokës

Me madhësinë e Kullës Eifel, cili është asteroidi që do...

Në vitin 2029, një asteroid më i madh se Kulla Eifel do të kalojë pranë Tokës, një...

bg
Nga mbinxehja te uji dhe rëra, si ta mbroni telefonin tuaj në plazh

Nga mbinxehja te uji dhe rëra, si ta mbroni telefonin tuaj...

Gjatë verës faktorë të ndryshëm dhe si mund të ndikojnë në telefonat tanë – mbinxehja,...

bg
Si të zbuloni nëse keni aplikacione keqdashëse në telefonin tuaj

Si të zbuloni nëse keni aplikacione keqdashëse në telefonin...

Një veçori e Google mund të zbulojë nëse keni aplikacione të rrezikshme e me qëllim...

bg
Tiku blu me pagesë në Twitter, BE nis hetimet ndaj Elon Musk

Tiku blu me pagesë në Twitter, BE nis hetimet ndaj Elon...

Platforma X e miliarderit, Elon Musk, po mashtron përdoruesit me llogaritë e verifikuara...

bg
Pritet të bëjë ndryshimin rrënjësor, cila është risia e WhatsApp

Pritet të bëjë ndryshimin rrënjësor, cila është risia e...

Gjatë muajve të fundit, WhatsApp ka prezantuar gradualisht disa veçori të AI në...

bg
Rekord i ri botëror, vetura më e shpejtë e prodhuar ndonjëherë tejkalon 500 km/h

Rekord i ri botëror, vetura më e shpejtë e prodhuar ndonjëherë...

Koenigsegg sapo zbuloi Chimera-n unike, por nuk po neglizhon një premtim të vjetër...

bg
Kosova ndalon TikTokun në institucionet publike

Kosova ndalon TikTokun në institucionet publike

Kosova ndalon TikTokun në institucionet publike Qeveria e Kosovës ka ndaluar TikTokun...

bg
Njoftimi i papritur i Apple për 1.46 miliardë përdorues të iPhone

Njoftimi i papritur i Apple për 1.46 miliardë përdorues...

Reklamat e Apple duket se paralajmërojnë njerëzit kundër përdorimit të Google, i...

bg
Pse telefoni ngadalësohet në temperatura të larta dhe si ta mbroni

Pse telefoni ngadalësohet në temperatura të larta dhe si...

Por, ekzistojnë disa hapa që mund të merren me qëllim që telefoni të qëndrojë në...

bg
Rekord historik, kjo është hipermakina elektrike më e shpejtë në botë

Rekord historik, kjo është hipermakina elektrike më e shpejtë...

Vetura elekrike Aspark SP600, është hipermakina më e shpejtë në botë. Sipas Racelogic...

bg
Si të dalloni nëse dikush po iu përgjon telefonin tuaj?

Si të dalloni nëse dikush po iu përgjon telefonin tuaj?

Një numër i madh përdoruesish i kushtojnë shumë vëmendje nëse dikush po i përgjon,...

bg
Në telefonin tuaj iPhone ndizet papritur një dritë e vogël portokalli ose e gjelbër, zbuloni kuptimin e saj

Në telefonin tuaj iPhone ndizet papritur një dritë e vogël...

Ju ka shkuar ndonjëherë në mend se çfarë fshihet pas pikës së gjelbër dhe portokalli...

bg
Apple përgatit ekrane që do të riparohen vetë?

Apple përgatit ekrane që do të riparohen vetë?

Kur bëhet fjalë për pajisjet me ekrane të përkulshme, Apple nuk nxiton. Edhe pse...

bg
Dezinformimi për zgjedhjet në rrjetet sociale, BE vëzhgon ‘me lupë’ Meta-n

Dezinformimi për zgjedhjet në rrjetet sociale, BE vëzhgon...

Komisioni Evropian u shpreh se kompania Meta ka marrë masa për luftuar përhapjen...