PLUS

bg
ASLOCA planifikon nismën kundër qirave të larta

ASLOCA planifikon nismën kundër qirave të larta

Shoqata Zvicerane e Qiramarrësve (ASLOCA) do të nisë një nismë popullore për të...

bg
Një 31-vjeçar dyshohet se është mbytur në lumin Linth

Një 31-vjeçar dyshohet se është mbytur në lumin Linth

Një 31-vjeçar nga kantoni Glarus dyshohet se është mbytut në Linth pranë Schänis...

bg
1996, përballja e vetme në EURO mes Anglisë dhe Spanjës

1996, përballja e vetme në EURO mes Anglisë dhe Spanjës

Në Kampionatin Evropian, EURO 1996, është luajtur ndeshja e vetme mes Anglisë dhe...

bg
Ndërprerje e energjisë elektrike në Bazel, 3500 familje të prekura

Ndërprerje e energjisë elektrike në Bazel, 3500 familje...

Një defekt kabllor shkaktoi një ndërprerje të energjisë elektrike që zgjati disa...

bg
Përfundon pa gola pjesa e parë e finales Angli-Spanjë

Përfundon pa gola pjesa e parë e finales Angli-Spanjë

Pjesa e parë e finales së Kampionatit Evropian “Euro 2024”, ka përfunduar pa gola....

bg
Spanja në epërsi, në minutën e parë të pjesës së dytë

Spanja në epërsi, në minutën e parë të pjesës së dytë

Në minutën e parë të pjesës së dytë të ndeshjes finale, Spanja ka kaluar në epërsi....

bg
Biden për atentatin ndaj Trumpit: Hetimi ende në fazat fillestare, mos të bëhen paragjykime për motivet

Biden për atentatin ndaj Trumpit: Hetimi ende në fazat...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka deklaruar se janë informuar...

bg
Zvicra josh gjermanët me snus të lirë, turizmi i duhanit po lulëzon

Zvicra josh gjermanët me snus të lirë, turizmi i duhanit...

Zvicra po tërheq gjithnjë e më shumë turistë gjermanë të duhanit falë konsumit të...

bg
Barazon Anglia, shënon Cole Palmer

Barazon Anglia, shënon Cole Palmer

Anglia ka barazuar rezultatin në minutën e 73-të të ndeshjes, pasi ka shënuar Cole...

bg
Rodri dhe Yamal, më të mirët e Evropianit

Rodri dhe Yamal, më të mirët e Evropianit

Janë zgjedhur edhe më të mirët e Kampionatit Evropian The post Rodri dhe Yamal,...

bg
Spanja, kampione e Evropës

Spanja, kampione e Evropës

Spanja në finale ka triumfuar ndaj Anglisë me rezultat 2:1 The post Spanja, kampione...

bg
Të paktën 17 të vdekur dhe 50 të plagosur nga sulmet izraelite në Gaza

Të paktën 17 të vdekur dhe 50 të plagosur nga sulmet izraelite...

Gjatë sulmeve izraelite në Gaza, mëngjesin e sotëm janë vrarë të paktën 17 palestinezë...

bg
Vijojnë të rriten çmimet për pronat e banimit në Zvicër

Vijojnë të rriten çmimet për pronat e banimit në Zvicër

Në tremujorin e dytë të 2024-ës ka vijuar rritja e çmimeve të shtëpive për një familje...

bg
Gjithnjë e më shumë zviceranë po jetojnë jashtë vendit

Gjithnjë e më shumë zviceranë po jetojnë jashtë vendit

Popullsia e Zvicrës jashtë po rritet. Në fund të vitit 2023, 813,400 zviceranë jetonin...

bg
Angli – Spanjë, finalja e Euro 2024

Angli – Spanjë, finalja e Euro 2024

Që nga fillimi i mijëvjeçarit, Stuhia e Kuqe, ka dalë në krye në finalet e Euros...

bg
Diskutime për “kapsulën e vdekjes” në Zvicër

Diskutime për “kapsulën e vdekjes” në Zvicër

Aktualisht, ata që dëshirojnë t'i japin fund jetës shoqërohen nga një mjek i cili...