JETA

bg
E moshuara gjermane irritohet nga zhurma e tupanit, e përdor shkopin

E moshuara gjermane irritohet nga zhurma e tupanit, e përdor...

“Euro 2024” që këtë vit po mbahet në Gjermani ka sjellë mjaft zhurmë në qytetet...

bg
Pamje të frikshme, momenti kur dallgët “përpijnë” 20-vjeçaren

Pamje të frikshme, momenti kur dallgët “përpijnë” 20-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, momenti tronditës kur një vajzë 20-vjeçare...

bg
Kjo është data kur do të ndërrohet ora

Kjo është data kur do të ndërrohet ora

Ora dimërore rikthehet të dielën më 29 tetor. Më pas do të lëvizim nga 3 në orën...

bg
Humbi 75 kilogram për tu martuar me mashkullin e ëndrrave, ja si duket sot

Humbi 75 kilogram për tu martuar me mashkullin e ëndrrave,...

Një grua që dikur nuk kishte edhe aq shumë fat në dashuri, më në fund është martuar...

bg
“Shqiptarja ia shiti virgjërinë sheikut për 50 mijë euro”, gazetarja tregon rastet

“Shqiptarja ia shiti virgjërinë sheikut për 50 mijë euro”,...

Gazetarja Aida Topalli ishte e ftuar këtë të enjte në emisioni “Good Morning Albanians”...

bg
Kur ndryshon ora këtë javë dhe si lëvizin akrepat

Kur ndryshon ora këtë javë dhe si lëvizin akrepat

Të dielën e 29 tetorit ndryshon ora. Akrepat do të shkojnë 60 minuta mbrapa, ose...

bg
Kjo është dita kur ndryshon ora

Kjo është dita kur ndryshon ora

Edhe disa ditë na ndajnë nga ndryshimi i orës verore, mes të shtunës 30 dhe të dielës...

bg
Kështu duket sot djaloshi i zhdukur 6 vite më parë, zbulon misterin e vendndodhjes

Kështu duket sot djaloshi i zhdukur 6 vite më parë, zbulon...

Alex Batty, djali britanik i zhdukur që u gjet javën e kaluar duke ecur i vetëm...

bg
Të dielën ndryshon ora, akrepat shkojnë një orë para

Të dielën ndryshon ora, akrepat shkojnë një orë para

Akrepat e orës do të lëvizin përpara natën ndërmjet të shtunës 30 dhe të dielës...

bg
Sonte “Nata e Kadrit”, nata më e shenjtë e vitit për myslimanët

Sonte “Nata e Kadrit”, nata më e shenjtë e vitit për myslimanët

Ky 5 prill, shënon Natën e Kadrit. Besimtarët, që e cilësojnë më të vlefshme se...

bg
Këto janë rreziqet me të cilat përballeni nëse flini me flokë të lagur

Këto janë rreziqet me të cilat përballeni nëse flini me...

Nëse jeni nga ata persona që do të shkoni në shtrat me flokë të lagura, duhet ta...

bg
Gazetarja shqiptare habit me shifrat, tregon sa paguhet një eskortë në Dubai për 24 orë shërbim

Gazetarja shqiptare habit me shifrat, tregon sa paguhet...

Gazeta zvicerane në gjuhën shqipe LeCanton27 ka bërë një investigim për Dubain,...

bg
Publikohet momenti kur qëllohet për vdekje influencierja e njohur

Publikohet momenti kur qëllohet për vdekje influencierja...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Irak, ku një sulmues i panjohur ka qëlluar për...

bg
Ndodh për herë të parë në Shqipëri, martohen dy gra në Tiranë

Ndodh për herë të parë në Shqipëri, martohen dy gra në...

Ditën e djeshme janë lidhur në martesë dy gra, e cila ndodh publikisht, për herë...

bg
Nusja e sapomartuar vdes papritur në krahët e burrit gjatë muajit të mjaltit

Nusja e sapomartuar vdes papritur në krahët e burrit gjatë...

Bashkëshorti thotë se nuk mund të kuptojë atë që ka ndodhur. Një e re e sapomartuar...

bg
E pazakontë! Dhëndri zbulon se gruaja e tij është një burrë 12 ditë pas martesës! E mashtroi për t’i zhvatur…

E pazakontë! Dhëndri zbulon se gruaja e tij është një burrë...

Një dhëndër indonezian zbuloi se gruaja e tij e re është në fakt një burrë dhe ky...