BOTA

bg
Ushtria izraelite bastis dy qytete në Bregun Perëndimor

Ushtria izraelite bastis dy qytete në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite kanë bastisur qytetet Anabta dhe Kafr al-Lubad, në lindje të Tulkarem,...

bg
Izraeli miraton zgjatjen e shërbimit të detyrueshëm ushtarak 

Izraeli miraton zgjatjen e shërbimit të detyrueshëm ushtarak 

Qeveria izraelite ka miratuar njëzëri zgjatjen e shërbimit të detyrueshëm ushtarak...

bg
Tentativa për vrasje, Trump pritet të udhëtojë për në Wisconsin: Nuk do të lejoj që një vrasës…

Tentativa për vrasje, Trump pritet të udhëtojë për në Wisconsin:...

Donald Trump ka vendosur që të mos e shtyjë udhëtimin e tij në Wisconsin për Konventën...

bg
Negociatat për armëpushim me Hamasin, Turqia bën thirrje për më shumë presion ndaj Izraelit

Negociatat për armëpushim me Hamasin, Turqia bën thirrje...

Ministri i Jashtëm turk, Hakan Fidan kërkon më shumë presion ndaj Izraelit për t’i...

bg
Sulmi me armë zjarri në tubimin e Trump, dyshohet se autori 20 vjeçar qëlloi tetë herë

Sulmi me armë zjarri në tubimin e Trump, dyshohet se autori...

Zyrtarët amerikanë besojnë se 20 vjeçari Thomas Mattheë Crooks qëlloi tetë herë...

bg
SHBA/ Frikë nga trazirat në Milwaukee, pas atentatit ndaj ish presidentit Trump

SHBA/ Frikë nga trazirat në Milwaukee, pas atentatit ndaj...

Partia Republikane pritet të emërojë zyrtarisht zotin Donald Trump si kandidat për...

bg
Atentati ndaj Trump, FBI: Autori veproi i vetëm, sulmi po trajtohet si akt i mundshëm terrorist

Atentati ndaj Trump, FBI: Autori veproi i vetëm, sulmi...

FBI thotë se nuk ka indikacione se autori i sulmit në mitingun e Donald Trump kishte...

bg
Spitzer: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja politike

Spitzer: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja politike

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara,...

bg
Aksident i shumëfishtë në autostradën Tiranë-Durrës, raportohet për të lënduar

Aksident i shumëfishtë në autostradën Tiranë-Durrës, raportohet...

Një aksident është shënuar pasditen e kësaj të diele në autostradën Tiranë-Durrës....

bg
Kryeministri i ri britanik telefonon Trump pas tentativës për vrasje

Kryeministri i ri britanik telefonon Trump pas tentativës...

Kryeministri i ri britanik Keir Starmer ka zhvilluar një bisedë telefonike me Donald...

bg
Identifikohet personi që u vra në mitingun e Trump, vdiq teksa tentoi të mbronte familjen

Identifikohet personi që u vra në mitingun e Trump, vdiq...

Personi që mbeti i vrarë në mitignun e Donald Trump në Pensilvani është identifikuar...

bg
Atentati ndaj Trump/ Biden: Nuk ka vend për këtë lloj dhune në SHBA. Kam urdhëruar një hetim të pavarur të sigurisë

Atentati ndaj Trump/ Biden: Nuk ka vend për këtë lloj dhune...

Presidenti amerikan, Joe Biden dënoi sërish sulmin me armë zjarri ndaj rivalit të...

bg
Atentati ndaj Trump, gjenden mjete shpërthyese në automjetin dhe banesën e autorit

Atentati ndaj Trump, gjenden mjete shpërthyese në automjetin...

Autoritetet amerikane kanë gjetur mjete shpërthyese në makinën dhe banesën e 20...

bg
Qeveria e Izraelit votoi për të zgjatur shërbimin e detyrueshëm ushtarak për burrat

Qeveria e Izraelit votoi për të zgjatur shërbimin e detyrueshëm...

Qeveria izraelite ka votuar për të zgjatur shërbimin e detyrueshëm ushtarak për...

bg
Melania Trump thyen heshtjen pas sulmit: Autori ishte si një përbindësh. Kur pashë plumbin, kuptova se familja ime ishte gati të shkatërrohej

Melania Trump thyen heshtjen pas sulmit: Autori ishte si...

Melania Trump e ka cilësuar 20 vjeçarin që tentoi të vriste bashkëshortin e saj...

bg
Kryeministri sllovak për atentatin ndaj Trump: Një skenar si ‘fotokopje’ i sulmit ndaj meje

Kryeministri sllovak për atentatin ndaj Trump: Një skenar...

Kryeministri sllovak, Robert Fico ka reaguar pas atentatit ndaj Donald Trump, duke...