Home / KOSOVA / Thaçi takohet në Londër me Tony Blair, ja çka biseduan

Thaçi takohet në Londër me Tony Blair, ja çka biseduan

Thaçi takohet në Londër me Tony Blair, ja çka biseduan

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Londër, me ish-Kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair me të cilin ka biseduar për dialogun dhe marrëveshjen me Serbinë.

Thaçi e ka bërë të ditur këtë takim nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Tëitter, shkruan lajmi.

Duke e cilësuar si njëri nga njerëzit me kontribut të jashtëzakonshëm në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, Thaçi ësht shprehur se Blair mbështet dialogun dhe një marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë.

Ja postimi i tij i plotë:

Kam pasur një takim të madh në Londër me mikun tim Toni Blair. Kontributi i tij ndaj lirisë dhe pavarësisë sonë është i jashtëzakonshëm. Ai mbështet plotësisht procesin e dialogut për një marrëveshje përfundimtare përfundimtare midis Kosovës dhe Serbisë që çon në njohjen reciproke dhe anëtarësimin në NATO, BE dhe OKB për #Kosovën.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 3:22 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381619
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Thaçi takohet në Londër me Tony Blair, ja çka biseduan Thaçi takohet në Londër me Tony Blair, ja çka biseduanRating: 4.8