Home / KOSOVA / Behgjet Pacolli jep lajmin e mirë, Kosova në agjendë për anëtarësim në Interpol
Behgjet Pacolli jep lajmin e mirë, Kosova në agjendë për anëtarësim në Interpol

Behgjet Pacolli jep lajmin e mirë, Kosova në agjendë për anëtarësim në Interpol

Behgjet Pacolli jep lajmin e mirë, Kosova në agjendë për anëtarësim në Interpol

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka postuar një “lajm shumë të mirë për vendin”, siç e ka cilësuar ai: “Kosova rikonfirmohet edhe njëherë në agjendë për tu anëtarësuar në Interpol”.

Më poshtë, postimi i plotë i ministrit Pacolli:

Një lajm shumë i mirë për vendin tonë.

Kosova rikonfirmohet edhe njëherë në agjendë për tu anëtarësuar në Interpol.
Mbështetja u mor me shumicë votash, në Lyon të Francës në mbledhjen e këshillit ekzekutiv të Interpolit.

Kosova tani pret që në Asamblenë e Përgjithshme të jetë anëtare e barabartë e Interpolit në nëntor të këtij viti në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Anëtarësimi i Republikës sē Kosovës në Interpol nuk përbën kërcënim për askënd. Kosova në Interpol i kontribuon luftës globale kundër krimit të organizuar, ekstremizmit të dhunshëm dhe fenomeneve tjera kriminale.Behgjet Pacolli jep lajmin e mirë, Kosova në agjendë për anëtarësim në Interpol

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Facebook : KOSOVATODAY
Nga KosovaToday.com June 14, 2018 1:08 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=225124
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Behgjet Pacolli jep lajmin e mirë, Kosova në agjendë për anëtarësim në Interpol Behgjet Pacolli jep lajmin e mirë, Kosova në agjendë për anëtarësim në InterpolRating: 4.8