Home / KOSOVA / Islam Pacolli intervistohe nga Policia e Kosovës

Islam Pacolli intervistohe nga Policia e Kosovës

Islam Pacolli intervistohe nga Policia e Kosovës

Komandati i KFOR-it flet për transformimin e FKS-së

Çdokush që hyn në këtë parking i duhet të kalojë nëpër këto procedura. Por të njëjtën rutinë kontrolli, nuk pranoi ta ndjek deputeti i Aleancës Kosova e Re, Islam Pacolli.

Ai shpërfilli urdhrat e policit të Kosovës me c’rast deputeti sulmoi zyrtarin policor.

Më pas i njëjti u largua nga vendi i ngjarjes duke i ikur policisë.

Tek një ditë më vonë, deputeti i u parqit në stacionin policor për ta dhënë versionin e ngjarjes për rrahjen që e kishte mohuar.

Në një përgjigje për Frontal, Policia e Kosovës, ka konfirmuar se Pacolli është intervistuar bashkë me policin dhe më pas i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.

Në anën tjetër, veprimin e Pacollit e kritikon Sindikata për Mbrojtjen e Policisë.

Sidomos pasi ky incident vie nga ana e një deputetit.

Tasholli thotë se ky nuk është rasti i parë që po sulmohet një polic.

Në anën tjetër deputeti Pacolli ka refuzuar të flas lidhur me incidentin.

Loading...
Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Facebook : KOSOVATODAY
Nga KosovaToday.com June 13, 2018 9:58 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=224939
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Loading...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Islam Pacolli intervistohe nga Policia e Kosovës Islam Pacolli intervistohe nga Policia e KosovësRating: 4.8