Home / KOSOVA / LDK befasohet për të mirë
LDK befasohet për të mirë

LDK befasohet për të mirë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar zgjedhjet në katër komuna, ndërsa në 10 të tjera shkon në balotazh.

Kandidati i LDK-së, Gazmend Muhaxheri në mbi 99 për qind të votave të numëruara ka marrë 50,35%.

Në Lipjan, Imri Ahmeti i LDK-së ka marrë 59,57%, gjë që i ka siguruar pozitën e kryetarit të kësaj komune edhe për një tjetër mandat.

LDK ka fituar edhe në Fushë Kosovë me kandidatin e saj, Burim Berisha i cili ka marrë mbi 63,41% të votave.

Partia e Isa Mustafës ka dalë fituese edhe në Viti, ku kandidati për kryetar Sokol Hamiti ka marrë mbi 52,98% të votave.

Në rrethin e dytë zgjedhor LDK do të garojë në dhjetë komuna: Prishtinë, Ferizaj, Istog, Obiliq, Podujevë, Kamenicë, Shtime, Vushtrri dhe Suharekë, Gjilan.

 

LDK befasohet për të mirë
LDK befasohet për të mirë
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com October 23, 2017 10:13 am ne link https://kosovatoday.com/?p=89556
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . LDK befasohet për të mirë LDK befasohet për të mirëRating: 4.8