Eksperti i sigurisë: Institucionet e Kosovës nuk kanë qasje në 18% të territorit

Shala për mediumin serb: Institucionet e Kosovës nuk kanë qasje në 18% të territorit. Eksperti i…

Sulmi kibernetik ndaj disa organizatave franceze, reagon Kremlini: “Absurde” akuzat e Francës

Kremlini i ka quajtur “absurde” akuzat e Francës se hakerët rusë të lidhur me agjencitë e…

Ikën acari por rikthehen reshjet, Ministria bën paralajmërimin për datat 22-26 janar

Gjatë ditëve në vijim do të rikthehen reshjet e dendura të shiut. Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes…

Ilaçi që shëroi Trumpin, në Kosovë shitet nga 81 deri në 320 euro

Ka afro dy muaj, kur i pari i Shëndetësisë aprovoi kërkesën për importimin e tyre. E…

​Numër rekord i infektimeve me COVID-19 në të gjithë Evropën

Kroacia sot kishte një numër rekord të rasteve të reja të koronavirusit. Por, sipas informacioneve edhe…

Stuhi dhe erë, rrëzohen pemët në Tiranë

Tirana është përfshirë gjatë orëve të natës nga reshje të dendura të shiut dhe një stuhi…

Franca planifikon masa të reja antiCOVID-19

Qeveria franceze pritet të njoftojë sot kufizime të reja për të kundërshtuar rritjen e infeksioneve të…

Rritet ekonomia britanike, më pak se çfarë pritej

Ekonomia e Britanisë së Madhe gjatë korrikut u rrit për të tretin muaj radhazi, por ende…

Japoni, numri i turistëve ra 99,9% në korrik

Japonia mirëpriti vetëm 3 800 turistë të huaj në korrik, duke regjistruar një rënie prej 99,9%…