Kërcënon Vuçiq: Nëse Kosova provon të anëtarësohet në organizata ndërkombëtare, e presin shumë befasi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar ‘befasi’ nëse Kosova provon të anëtarësohet në organizata ndërkombëtare.…

Vuçiqi garanton se nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës vetëm deri më 2022

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sërish se nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës,…

Sfida e Vuçiqit në 2021-ën mbetët Kosova

Kosova, sfidë e Vuçiqit në 2021-ën. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se një vit…

Si ndërhyri Trump në politikën e brendshme në Kosovë?

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, ka shkruar të dielën se si viti 2020 ka qenë…

Vuçiq: Gëzohem që po me akuzojnë së po dërgoj vaksina në Kosovë

Serbia po i vaksinon me vaksinën anti-Covid serbët në Kosovë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha…

Reagon infektologu serb kundër Vuçiqit për vaksinimin në veri: Është skandal që ne kontrabandojmë vaksina

Infektologu i shquar serb kundër Vuçiqit për vaksinimin në veri: Është skandal që ne kontrabandojmë vaksina.…

Vaksinimi nga Serbia i serbëve në Kosovë, flasin ata që u vaksinuan

Serbia po vaksinon me vaksinën anti-Covid, serbët në veri të Kosovës. Sretko Radenkoviq, 77-vjeçar nga fshati…

Prokuroria e Mitrovicës nis grumbullimin e informacioneve për hyrjen e vaksinave antiCOVID në veri të Kosovës

Hyrja e vaksinave antiCOVID në veri të Kosovës, Prokuroria e Mitrovicës nis grumbullimin e informacioneve. Lajmet…

Para institucioneve tona, Serbia e sjell vaksinën e COVID-19 në Kosovë

Ministri serb i Shëndetësisë thotë se Vuçiq i propozoi që në janar të sjellë në Kosovë…

Para institucioneve tona, Serbia tenton ta sjell në janar vaksinën e COVID-19 në Kosovë

Ministri serb i Shëndetësisë thotë se Vuçiq i propozoi që në janar të sjellë në Kosovë…

Kosova ka aplikuar për vaksinë në COVAX, ja kur pritet të arrij ajo

Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, tha se Kosova, më 7 dhjetor, ka…

Dialogu Kosovë-Serbi, Haradinaj-Stublla thotë se Serbia dhe Vuçiqi nuk duhet të kenë frikë

Haradinaj-Stublla ka thënë se Serbia dhe Vuçiqi s’duhet të kenë frikë nga dialogu. Ministrja e Punëve…