Home / Tag Archives: bashkise

Tag Archives: bashkise

Kryetari i bashkisë së Parmës, Pizzaroti: Sheshi Skënderbej, një hapësirë fantastike pedonale

Subscribe në Ora News këtu “Sheshi Skënderbej, një hapësirë fantastike pedonale”. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Parmës, Federico Pizzaroti, pas takimit me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, me të cilin diskutoi rritjen e bashkëpunimit në çështjet kulturore, mobilitetit dhe teknologjisë së avancuar në dhënien e shërbimeve për qytetarët. Dy homologët vlerësuan se dëshira e përbashkët për bashkëpunim do të përkthehet në realizimin e disa projekteve konkrete dhe të prekshme për qytetarët. “Jam shumë i lumtur që kemi filluar një bashkëpunim konkret me Parmën, kryesisht për çështjet e kulturës, por edhe për çështjet e mobilitetit dhe qytetet inteligjente. Për ne është fat që jemi pranë Italisë, pranë Parmës, që jemi pranë qyteteve që tashmë janë udhëheqëse të zhvillimit dhe modernizimit në Europë, e mezi pres që të bëjmë më shumë”, tha kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Për më shumë lexoni në: The post Kryetari i bashkisë së Parmës, Pizzaroti: Sheshi Skënderbej, nj..

Read More »

Anulohet festimi i Vitit të Ri në Shkup, mjetet do të dhurohen

Anulohet festimi i Vitit të Ri në Shkup, mjetet do të dhurohen

Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov, në seancën e sotme të Këshillit të Bashkisë informoi se anulohet festimi i Vitit të Ri 2018, ndërsa mjetet të cilat janë planifikuar për organizimin do të dhurohen në Klinikën për Sëmundjen e Mushkërive. Në diskutimin për masat e para për ndotjen e …

Read More »

Diçka po zien…Noizy takon “lali Erin”

Diçka po zien...Noizy takon "lali Erin"

Në një foto të publikuar në rrjete sociale shohim reperin e njohur Noizy në zyrën e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Nuk dihet se çfarë i bashkon këto dy personazhe, apo se për çfarë do të bashkëpunojnë. Megjithatë duket se diçka po zien…/Gazeta Express/  

Read More »

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other