Home / Tag Archives: demokratike

Tag Archives: demokratike

Njihuni me simpatikun e Rinisë Demokratike të Kosovës

Bujar Zabeli nga Skenderaj është anëtarë i Rinisë Demokratike të Kosovës. Në kohën e votimeve ai ishte ndër më të votuarit në Konventën e kësaj partie të mbajtur në Skenderaj. Pos kësaj, Bujari është gjithashtu edhe ndër më të votuarit për Këshillin Drejtues, shkruan ORAinfo. Por, jo vetëm femrat mund të jenë në qendër të vëmendjes edhe për pamjen fizike, pos për punën që bëjnë. Edhe meshkujt dinë të ‘zbukurojnë’ vendin e punës me pamjen e tyre. E ndër të tillët është edhe Bujari, i cili duket të jetë ndër anëtarët më simpatik të rinisë së PDK-së. I pashëm, simpatik dhe me plotë sharm, Bujari i jep një hijeshi punës dhe pozitës që ai posedon. /ORAinfo/

Read More »

Ora News – Noka: Qeveria i ka ditët e numëruara, do rrëzohet me protesta

Subscribe në Ora News këtu Deputeti i PD, Flamur Noka tha se kjo qeveri i ka ditët e numëruar pasi do të rrezohet me protesta popullore dhe demokratike. Në përfundim të mbledhjes së Komisionit të Sigurisë, ku u diskutua buxheti i SHISH, Noka tha se qeveria e Ramës nuk përfaqëson qytetarët por krimin. Noka: Sot kjo qeveri ka rënë moralisht, ajo mund të rrijë në këmbë pak ditë aritmetikisht. Por qytetarët që e votuan, e votuan dhe besuan pasi i kërkoi timonin timonieri për të drejtuar vendin. E vërteta doli në pah se nuk kishin patentën për të drejtuar vendin, por kjo qeveri dhe timonieri kishin patentë për të drejtuar skafet, trafikun dhe krimin e organizuar. Është koha ta rrëzojmë dhe kjo qeveri i ka ditët e numëruar. Gjushi është një ushtar i vogël i kësaj perandorie me lidhje të mëdhaja në krim. Perëndoria do të rrëzohet në mënyrën më demokratike të mundshme, me protesta popullore. Kjo qeveri bleu vota por edhe ato pak vota që mori për të qeverisur, nuk qeveris por drejton krimin. PD..

Read More »

FOTOT: “Vesh më vesh”, PD ndërron strategjinë e komunikimit

Partia Demokratike duket mjaft entuziaste pas publikimit të një video-regjistrimi për të cilën pretendon se ka zbuluar lidhjet e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me trafikantët e drogës. Gjatë komisioneve të sotme parlamentare, ngjan se deputetët e saj kanë ndërruar strategji komunikimi nga frika e ndonjë përgjimi. Më poshtë do të shihni se kanë komunikuar ligjvënësit e djathtë. (TemA)

Read More »

Sot bëhet një vit nga rrëzimi i Qeverisë “Mustafa”

Sot bëhet një vit nga rrëzimi i Qeverisë “Mustafa”

Sot bëhet një vit që kur Partia Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga Kadri Veseli prishi koalicionin me LDK-në e udhëhequr nga Isa Mustafa. Më 10 maj 2017 në një seancë të jashtëzakonshme të thirrur nga PDK, përmes një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë së Kosovës asokohe të udhëhequr nga LDK-ja …

Read More »

Pas Qunit, Xhavit Haliti përplaset edhe me Albulena Haxhiun

Pas Qunit, Xhavit Haliti përplaset edhe me Albulena Haxhiun

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, kanë vazhduar përplasjen e tyre që lidhet me financimin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Pasi të dy i ka dhënë fund këtij shkëmbimi akuzash, para se ta bënte pyetjen parlamentare, deputetja Albulena Haxhiu u …

Read More »

Këto tri parti do të udhëheqin komunën e Gjilanit

Këto tri parti do të udhëheqin komunën e Gjilanit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka zyrtarizuar marrëveshjen politike që ky qytet të qeveriset nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Aleanca Kosova e Re dhe shoqëria civile. I pari i Gjilanit, i mbështetur edhe nga strukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, si …

Read More »