‘’Egoizëm neveritës’’, Braçe kritika qytetarëve: Rreziku nga COVID-19 nuk iku me 2020. Tabaku i komenton: Kur nuk i respekton kryeministri masat, imagjino…

Zv/kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka kritikuar hapur qytetarët për thyerjen e masave anticovid gjatë festave…

Zv.kryeministri thirrje fermerëve: Pajisuni me NIPT që të merrni naftë pa akcizë, taksë qarkullimi e karboni

Zv/kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe i është drejtuar me një thirrje të gjithë fermerëve këtë vit…

Marrëveshja për detin/ Braçe: Tradhtar nuk bëhesh kur do një tjetër, por atëherë kur do e firmos ti

Zëvendëskryeministri Erion Braçe paraqiti përmes një videoje akuzat ndaj ish-kryeministrit Berisha për tradhti për kufirin detar.…

“E bëj punën me zemër si ditën e parë” Braçe 2 vite si zv.kryeministër: Shpresoj të mos kem zhgënjyer askënd!

Si sot dy vite më parë, Erion Braçe u emërua nga kryeministri Rama në postin e…

Rama batuta me Braçen: Topi po pret, por pa kundërshtarë nuk loz dot. Erioni po nuk është për atë punë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Lushnjë, në shkollën e Bashkuar të rindërtuar së fundmi në…

Akuzat e Braçes ndaj Albin Kurtit/ Reagon drejtuesi i Vetëvendosjes në Tiranë: Dhuna e pushtetit në Shqipëri është sistematike, thjesht janë ndërruar rolet

Drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Bojken Abazi, ka reaguar pasi zëvendëskryeministri i Shqiipërisë Erion Braçe…

Përjetim si të kish’ ndodhur sot! Braçe kujton tërmetin

Një vit nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit përjetimet nuk janë shuar në zemrën e gjithsecilit…

Zv/kryeministri i Shqipërisë apel qytetarëve: Po i rezistojmë një mbylljeje të re, duhen kufizuar patjetër takimet jashtë shtëpie!

Zv/kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe i është drejtuar me një apel qytetarëve pasi sot vendi regjistroi…

Erion Braçe del me mesazhin e fortë për socialistët dhe zbulon çfarë do të ndodhë këtë fundjavë: Mos kurse kërkënd!

Zv.kryeministri, Erion Braçe përmes një postimi në rrjet ka njoftuar se këtë fundjavë në Divjakë do…

Një tjetër prefekt shkarkohet nga detyra pak muaj para zgjedhjeve. Kush e zëvendëson

Pas shkarkimit të Prefektit të Shkodrës dhe Elbasanit, nga detyra është shkarkuar edhe prefekti i Qarkut…

”Rrugët”, Rama: Saliu arriti rekord botëror. Si të veshësh xhaketën time, këmishën e Braçes, pantallonat e Finos

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar projektet dhe infrakstrukturën rrugore duke sulmuar edhe ‘paraardhësin’ e…

“Nuk hyn 6 tek 4 ooooo Lyl!”- Basha i përgjigjet Braçes: Dy lapsuse në 4 vite që bëj unë s’i kushtojnë para shqiptarëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i është përgjigjur zv/kryeministrit Erion Braçe, i cili ironizoi dje me…