Kreu i Asamblesë Kombëtare të Turqisë, vizitë dyditore në Tiranë

Kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë, Mustafa Şentop, dhe delegacioni i tij shoqërues parlamentar…

“S’do lejojmë kurrën e kurrës që Feto të na helmojë”, zyrtari turk në Tiranë: Gati Konsullata Turke në Vlorë!

Kreu i Asamblesë së Turqisë, Mustafa Sentop, ndodhet në një vizitë zyrtare në Shqipëri, vizitë të…

Shifrat/ Ja kush është zyrtari që paguhet më shumë në Kuvend, Rama në vend të dytë

Në emisionin “Opinion” mbrëmjen e djeshme është diskutuar mbi pasurinë e politikanëve shqiptarë, ku janë zbuluar…

Rama, Ruçi, Peleshi e Gjonaj i dorëzojnë simbolin e Dëshmorit familjarëve të 4 viktimave: “Humbën jetën jo rastësisht”

Kryeministri Edi Rama, kryeparlamentari Gramoz Ruçi, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe ministri i Mbrojtjes, Niko…

Gramoz Ruçi njofton datën: Ja kur çelet sesioni i ri parlamentar

Deputeti i PS, Gramoz Ruci, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar ne liedhje…

Ruçi urim me rastin e Vitit të Ri: T’i lemë të treten kujtimet e një viti të thyer, në horizont po vijnë ditë të bukura

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e vitit të…

Kryeparlamentari Ruçi pret delegacionin e PDK: Nuk do të lejojmë të njolloset imazhi i Kosovës dhe luftës së UÇK-së!

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot delegacionin e PDK, të kryesuar nga Enver Hoxhaj, Kryetar…

Betohet para presidentit Meta anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Altin Binaj

Anëtari i ri i Gjykatës Kushtetuese, Altin Binaj është betuar sot para Presidentit të Republikës, Ilir…

Osmani: Kuvendi i Shqipërisë të marrë qëndrim për krimet e Serbisë në Kosovë

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, gjatë vizitës në Shqipëri ka takuar kryetarin e Kuvendit…

Kryeparlamentari Ruçi pret Vjosa Osmanin: Të mos lejojmë që e vërteta për Kosovën të përmbyset para syve tanë!

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot znj. Vjosa Osmani, Presidente në detyrë dhe Kryetare e…

Vjosa Osmani nis vizitën zyrtare në Shqipëri

Osmani nis vizitën zyrtare në Shqipëri. Ushtruesja e detyrës së presidentit dhe Kryetarja e Kuvendit të…

Shqipëria pa ministër të Brendshëm, Parlamenti: Seanca edhe pas Krishtilindjeve

Mungesa e një ministri të Brendshëm në Shqipëri ka shkaktuar siç duket edhe shtyrjen e punimeve…