Vjosa Osmani e merr sot detyrën e Presidentes pa ceremoni

Vjosa Osmani do ta marrë detyrën e presidentes sot pa ceremoni shtetërore. Një gjë e tillë…

LDK në Obiliq del me deklaratë zyrtare për Xhafer Gashin

Kjo parti thotë se po mundohet të gjejë strehë të re politike Dega e Lidhjes Demokratike…

Kërkohet nga kandidatët për kryetar të LDK-së shpalosja e platformave të tyre

Ish-këshilltari i Rugovës kërkon nga kandidatët për kryetar të LDK-së shpalosjen e platformave të tyre. Anëtari…

Ahmeti: Kur sëmuret Albin Kurti, unë i çoj mesazh “ishalla je mirë”

Ish-anëtari i VV-së, Shpend Ahmeti, ka komentuar vizitat e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, të…

Jusuf Buxhovi: LDK-ja ka filluar rënien kur përqafoi Hashim Thaçin dhe e instaloi Isa Mustafën në parti

Buxhovi: LDK-ja ka filluar rënien kur përqafoi Hashim Thaçin dhe e instaloi Isa Mustafën në parti.…

Të pavlefshme votat që mori Albin Kurti

Votat që mori Albin Kurti, janë të pavlefshme. Lëvizja Vetëvendosje fitoi 47.85% të votave të rregullta…

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani përulen para varrit të Ibrahim Rugovës

U.d e presidentit, Vjosa Osmani dhe kreu i LVV-së, Albin Kurti kanë bërë homazhe te varri…

Mungon Isa Mustafa, LDK bën homazhe para varrit të presidentit Rugova

Anëtarë të LDK-së kanë bërë homazhe te varri i ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës në…

Lutfi Haziri: Ish-strukturat e LDK-së të ndihmuar nga njerëzit që besojnë Demaçin po duan të na rrënojnë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se strukturat që dikur ishin LDK,…

Gashi: Në vend që të merremi me problemet me ujë, rrymë e ajrin e ndotur, merremi me deklaratat e Kurtit dhe Rugovës

Ish-këshilltari i Albin Kurtit, Shkëlzen Gashi, thotë se në vend që në këtë fushatë zgjedhore të…

Parashikimi i Gani Gecit: Në Drenicë VV-ja nuk merr asnjë votë, PDK-ja i merr të gjitha

Konstatimi i Gani Gecit. Ish-deputeti Gani Geci nuk u beson sondazheve që thonë se Vetëvendosje do…

“E adhuroj veprën e tij”, Bekim Ibrahimi i dedikon këngë Rugovës

Bekim Ibrahimi është një këngëtar i njohur shqiptar, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në…