Arsenali me mesazh për Granit Xhakën

Arsenali ka një mesazh për Granit Xhakën. Arsenali i uron fat Granit Xhakës në Kampionatin Evropian.…

Mancini komenton fitoren e madhe të Italisë ndaj Turqisë

Italia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Kampionatin Evropian. “Azzurët” në ndeshjen…

Pse Italia ka fanellat e para të kaltërta edhe pse kjo ngjyrë s’figuron në flamurin e tyre?

Italia e ka nisur në mënyrën më të mirë Kampionatin Evropian duke fituar 0:3 ndaj Turqisë.…

Nëntë shqiptarët që do të luajnë në EURO 2020

Nga Xhaka te Bardhi e Alioski – nëntë shqiptarët që do të luajnë në EURO 2020.…

Hazard i jep lajmin e keq Belgjikës para nisjes së ‘Euro 2020’

Hazard në dyshim për ndeshjen e parë në Euro 2020: “Ende nuk jam 100%” Eden Hazard…

Superkompjuteri parashikon shanset e të gjitha kombëtareve për ta fituar Euro 2020

Superkompjuteri parashikon shanset e të gjitha kombëtareve për ta fituar Euro 2020 – favorizohet Franca, ‘injorohet’…

Përfundon ndeshja mes Uellsit dhe Shqipërisë, rezultat padyshim befasues

Shqipëria e pathyeshme për Uellsin. Shqipëria ka arritur ta ndalë me barazim pa gola Uellsin në…

De Ligt bëhet lojtari i parë që kundërshton këtë rregullore në futboll

Matthijs De Ligt është deklaruar se nuk dëshiron vaksinimin kundër COVID-19. De Ligt i cili pritet…

Dalot ka disa fjalë për Milanin, derisa konfirmon edhe të ardhmen e tij

Dalot ishte huazuar nga Manchester United dhe ka shkëlqyer në Itali nën urdhërat e Stefano Piolit…

Calhanoglu s’e ka fokusin te Milani

Calhanoglu s’po mendon për rinovimin me Milanin, i fokusuar vetëm në “Euro 2020”. Calhanoglu nuk dëshiron…

Deschamps zbulon se si e bindi Benzeman që të rikthehej te Franca

Karim Benzema është rikthyer në Kombëtaren e Francës pas gati gjashtë vitesh. Benzema u involvua në…

Shuhet ëndrra e madhe për Calabria!

Pavarësisht sezonit të shkëlqyeshëm të luajtur, Davide Calabria nuk është në mesin e skuadrës së Roberto…