Sillet me helikopter nga Franca, shtrohet sërish në spital Silvio Berlusconi

Një tjetër shtrim në spitalin “San Raffaele” të Milanos për Silvio Berlusconin. Kreu i Forza Italia…

Berisha refuzon të vaksinohet për COVID-19

Sali Berisha refuzon të vaksinohet për COVID-19. Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha ka refuzuar…

“Ngrin” Rruga e Kombit, makinat të bllokuara me orë të tëra në Fushë Labinot e Lezhë

Prej orësh makina të bllokuara në Fushë Labinot e Lezhë. Reshjet e borës duket se i…

E tmerrshme/ I riu shqiptar vjen pa zemër nga spitali në Spanjë, dyshimet shokuese mbi atë që i ka ndodhur

Prokuroria e Tiranës ka nisur një hetim jo të zakonshëm, që ka të bëjë me “shit-blerjen…

Shqipëri, helmohen 30 persona, dyshohet nga uji i pijshëm

Helmohen 30 persona në Bulqizë. 30 persona janë helmuar në Shupenzë të Bulqizës. Dyshohet se janë…

Pas martesës, Fjolla e Fisnik Syla marrin lajmin shokues nga Gjykata

U arrestuan për armëmbajtje pa leje, ndryshon akuza për Fjolla Morinën dhe Fisnik Sylën. Këngëtarja e…

Publikohen pamje, kjo është super-limuzina që do të shoqërojë Joe Biden gjatë presidencës

Super-limuzina që do të shoqërojë Joe Biden gjatë presidencës. Joe Biden është zgjedhur tashmë presidenti i…

Kina dënon me 4 vite burg gazetaren, raportoi e para për Covid-19

Zhang Zhan, ish avokate e shndërruar në gazetare, është dënuar me 4 vite burg nga drejtësia…

Po punonte mbi vaksinën anti-Covid, bie nga kati i 14 shkencëtari rus

Një shkencëtar i lartë rus, i cili po punonte me Universitetin e Edinburgut për një vaksinë…

Politika në zi, gjendet e pajetë në banesë ish-deputetja dhe ish-ministrja

Zi në politikën italiane. Është ndarë nga jeta Jose Santelli, presidente e rajonit të Kalabrisë. Politikania,…

Malësi e Madhe: FNSh kërkon 3 kushërinjtë e zhdukur gjen parcela me kanabis

Vijojnë kërkimet për kushurinjtë e zhdukur në Malësinë e Madhe. Ndërsa vijojnë kërkimet për tre kushërinjtë…

Gjashtë vende të BE-së nuk pajtohen për negociatat për anëtarësim me Shqipërinë

Komisioni dhe Këshilli Evropian nuk po arrijnë të pajtohen për kornizën e negociatave për Shqipërinë dhe…