Zv. Ministri i AAK’së i reagon Zemajt: Vlera e njeriut është më e rëndësishme sesa një postim në Facebook

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Gani Dreshaj nuk i kursyer kritikat ndaj…

Sindikata e punëtorëve të RTK-së: LVV-ja po tenton destabilizimin e RTK-së

Sindikata e Punëtorëve të Radio Televizionit të Kosovës (RTK), ka reaguar pas propozimi të Vetëvendosjes për…

RTK-ja ka paguar nëntë mijë euro në muaj për internet!

Bazuar në një raport financiar të Radio Televizionit të Kosovës, kryetari i Komisionit Parlamentar për Buxhet,…

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja…

Ndërron jetë ish-kameramani i RTK-së

Vdes ish-kameramani i RTK-së, AGK dërgon telegram ngushëllimi. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës me pikëllim të…

Dinosha i drejtohet Abazoviqit: Ka ardhur koha të shpëtosh Malin e Zi

Ambasadori i Malit të Zi në Kosovë, Ferhad Dinosha i është drejtuar me një letër publike…

​Si ambasador e përkrahu , tani Bosch e vlerëson të çuditshme Gjykatën Speciale

Në intervistën dhënë Radio Televizionit të Kosovës, ish- ambasadori holandez Robert Bosch ndër të tjera foli…

Vdes në moshë të re punonjësi i RTK-së

Lajm i rëndë, vdes në moshë të re punonjësi i RTK-së. Ka ndërruar jetë punëtori i…