Home / Tag Archives: shkojne

Tag Archives: shkojne

Vjollca e Lulja shkojnë bashkë në Londër, po duken njëra më zonjë se tjetra

Këngëtarja e njohur Vjollca Haxhiu dhe gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Medës, Lulja, duket që janë shoqe shumë të mira. Nuk hezitojnë çdo herë të na tregojnë sa shumë kohë kalojnë njëra me tjetrën, përcjell ORAinfo. Që të dyja janë tejet aktive në rrjete sociale me postime nga më të ndryshmet. Sot, ato kanë postuar një video ku shihet se kanë shkuar në Londër bashkë e ajo që merr gjithë vëmendjen është veshja e tyre./ORAinfo/

Read More »

Feridja dhe Kaderi shkojnë në pushime bashkë, po largohen nga seriali ?

Seriali Më Fal ka bërë bujë të madhe tek ne. Aktoret e serialit turk “Beni Affet” (Më Fal), Feridja dhe Kaderi duket se pushimet e tyre po i shijojnë deri në maksimum. Edhe pse seriali në këto ditë është duke pauzuar, aktoret Feridja dhe Kaderi nuk kanë të ndalur. Së fundmi i shohim ato teksa kënaqen me partnerët e tyre në pushime. Vende të bukura duket se kanë vizituar. Ndoshta ato po mbushen energji pozitive që kur t’i kthehen xhirimeve të serialit “Beni Affet”, të japin maksimumin e tyre në rolet që kanë. Dhe, ja shihni tek kënaqen ato.

Read More »

Selini humbi nënë, e shoqet shkojnë për ta ngushëlluar, shikoni reagimin e saj

Selini është ndër përsonazhet kryesore të serialit “Vajzat e Diellit”, serial ky shumë i dashur për publikun kosovar. Ajo është një femër shumë e bukur dhe atraktive, shkruan ORAinfo. Ndërsa aktorja në fjalë në jetën reale mori një lajm shumë të hidhur javën që lam pas. Nëna e saj ndërroj jetë në moshë shumë të hershme. Por, pas kësaj duket se Selini po vazhdon jetën e saj me punët dhe angazhimet. Madje shoqet i kanë shkuar asaj për vizitë dhe së bashku po kalojnë tejet mirë e po kënaqen së bashku./ORAinfo/

Read More »

Mungon përsëri Nora, ja ku shkojnë vetëm Roberti me Renenë

Çifti Robert Berisha dhe Nora Istrefi, kanë qenë dhe janë një ndër më të përfolurit në publik që nga lidhja e tyre. Ata janë martuar pak vite më parë dhe tani janë prindër të një vajze që e kanë quajtur Rene, shkruan ORAinfo. E këto javët e fundit, në media është përfolur një ndarje e mundshme në mes tyre, e shkak për këtë u bë fakti që ata nuk kanë postuar foto me njëri-tjetrin. Sot, Roberti ka dalë vetëm me Renenë e me ta shihet se nuk është Nora./ORAinfo/

Read More »

Presidenti pjesë e Lutjes së Mëngjesit në Washington, me të shkojnë edhe tre deputetë

Presidenti, Hashim Thaçi të enjten do të shkojë në Washington, ku do të jetë prezent në Lutjet e Mëngjesit. Përveç Thaçit, lajmi.net mëson se në këtë ceremoni do të marrin pjesë edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës, Memli Krasniqi, Sllobodan Petroviq dhe Arben Gashi Mirëpo si bartës i institucioneve do të marrë pjesë vetëm presidenti Thaçi. Ftesë për këtë ceremoni kanë pas edhe deputetët, Dardan Sejdiu, Saranda Bugujevci dhe Muharrem Nitaj. Këta të fundit nuk do të marrin pjesë pasi që thuhet se kanë hasur në probleme me marrjen e vizave. Ceremonia e Lutjeve të Mëngjesit drejtohet nga Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump.

Read More »

Bora bllokon këtë fshat, nxënësit që një javë nuk shkojnë në shkollë

Reshjet e dendura të borës, kanë vështirësuar gjendjen e disa fshatrave në Shqipëri. Në Çerenecin e Epërm banorët janë izoluar nga dëbora dhe nxënësit prej një jave nuk shkojnë në shkollë. Kjo gjendje është prej dy javësh në ketë fshat të thellë të Bulqizës. Automjeti që transportonte fëmijët për në shkollë nuk është në gjendje që të kalojë rrugën. Kjo rrugë është e vështirë për t’u kaluar edhe me zinxhirë ndërsa prej vitesh ajo është e vështirë edhe kur moti është pa reshje dëbore, ndërsa banorët thonë se me afër kanë Maqedoninë. Ndërkohë banorët shprehen se problemet në këtë fshat janë prej kohesh dhe për zgjedhjet e ardhshme kanë një premtim: Askush të mos guxojë të vijë për vota.

Read More »

Apostolova e O’Connell i shkojnë në shtëpi Mustafës: I kërkojnë rol në dialog

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova dhe ambasadori britanik Ruairi O’Connell kanë kërkuar nga kryetari i LDK-së Isa Mustafa që kjo parti të ketë “rol konstruktiv” në dialog. Pak detaje jep Lidhja Demokratike e Kosovës nga takimet që kryetari i kësaj partie ka pasur me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, si dhe me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë Ruairi O’Connell. Sipas zyrës për media të kësaj partie, Mustafa gjatë takimit me Apostolovën diskutoi për situatën aktuale politike në vend. “Kryetari Mustafa e njoftoi znj. Apostolova për qëndrimet e LDK-së për proceset në të cilat po kalon Kosova duke përfshirë dialogun Kosovë-Serbi. Gjithashtu kryetari Mustafa e falënderoi BE-në për mbështetjen e vazhdueshme që i kanë dhënë Kosovës”, thuhet në njoftimin për media të kësaj partie. E gjithnjë sipas këtij njoftimi, “Apostolova inkurajoi LDK-në të vazhdojë të ketë rol konstruktiv në zhvillimin e vazhdueshëm të Kosovës”. Gjatë ditës, për vizi..

Read More »

Kosovarët kurrë nuk shkojnë tek mjeku pa u sëmurë

Sondazhet e fundit thonë se kosovarët nuk shkojnë kurrë të mjeku pa u sëmuar. Oda e Mjekëve të Kosovës në bashkëpunim me KOMS kanë realizuar një sondazh të titulluar “Kujdesi dhe qasja e mjekut ndaj pacientit”. Ky sondazh ka pas për objektiva matjen dhe njohjen e nivelit të kënaqëshmërisë së pacientëve me ofrimin e shërbimeve mjekësore. Identifikimi i shkaqeve të pakënaqësisë së pacientëve me shërbimet shëndetësore të pranuara, si dhe matjen e nivelit të njohurive të popullatës lidhur me kompetencat publike dhe rolin e Odës së Mjekëve të Kosovës, shkruan Gazeta Shneta. Në sondazh janë anketuar 1500 pacientë, ku gjysma prej tyre kanë qenë meshkuj dhe gjysma femra nga 26 komuna të Kosovës. Shumica prej respodentëve kanë qenë të moshës 18-40 vjeç dhe më së shumti intervista janë realizuar në QKUK dhe QKMF të komunave. Rezultatet e sondazhit lidhur me ankesat më të shpeshta të pacientëve Mungesa e mjeteve të punës në institucionet shëndetësore – 4 nga 5 pacientë kanë hasur në mungesë..

Read More »

Meda dhe Lulja shkojnë në deti, veshja e tyre bie në sy

Meda dhe Luljeta Përgjegjaj janë ndër çiftet me të dashura për publikun. Ata janë martuar para disa vitesh dhe tani kanë katër fëmijë, tre djem dhe një vajzë, përcjell ORAinfo Që të dy janë shumë aktivë në rrjtet sociale dhe pothuajse çdo postim i tyre bëhet lajm nga mediat rozë. Meda bashkë me bashkëshorten e tij, Lulen, kanë nisur pushimet e para për këtë vit. Mëngjesin e sotëm, këngëtari ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, përmes së cilave tregon se ku po pushojnë. “Pak pushim’, e ka përshkuraru videon ai. /ORAinfo/

Read More »