Pandemia merr hov – mbyllje e re në Maqedoninë e Veriut, pronarët e restoranteve dalin kundër

Prej 6 prillit ora policore do të fillojë në orën 20:00 deri në ora 05:00, do…

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut 20.000 doza të vaksinës, Sputnik V

Maqedonia e Veriut ka pranuar të enjten 20.000 doza të vaksinës ruse Sputnik V, si donacion…

Maqedonia e Veriut nis vaksinimin masiv, ja vaksina që është duke përdorur

Në Maqedoninë e Veriut të mërkurën (31 mars), ka nisur vaksinimi masiv kundër koronavirusit të ri…

24 mijë vaksina nga AstraZeneca mbërrijnë në Maqedoni, ja kush do ketë prioritet për tu vaksinuar

Dërgesa e parë e vaksinave përmes mekanizmit Covax arriti herët në mëngjes në aeroportin e Shkupit.…

Shifra alarmante të të infektuarve me koronavisur në Maqedoni

Maqedonia Veriore arrin shifrën më të lartë të të infektuarve që nga fillimi i vitit. Ministria…

Për 30 për qind rritet numri i rasteve me COVID-19 në Maqedoni

Rritet numri i të infektuarve me virusin e ri në Maqedoni. Shënon rritje numri i rasteve…

Edhe Maqedonia e Veriut ‘sheh’ nga Kina, firmos marrëveshjen për 200 mijë vaksina

Një tjetër shtet evropian do të marrë vaksinën kineze.Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriur, Venko…

Të hënën Shkupi nënshkruan marrëveshjen për vaksinën kineze

Shkupi më 8 shkurt nënshkruan marrëveshjen për vaksinën kineze. Maqedonia e Veriut të hënën (08 shkurt)…

Maqedoni e Veriut, 8 të vdekur dhe 314 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të premten tetë viktima me COVID-19 dhe 314 raste të reja…

Maqedonia e Veriut furnizohet në mars me vaksina AstraZeneca kundër COVID-19

Maqedonia e Veriut nuk do të furnizohet me vaksina kundër COVID-19, para muajit mars, edhe pse…

Maqedonia e Veriut ende pa vaksinë ndaj COVID-19, Ministri i Shëndetësisë: Pfizer është nën presion nga të gjitha vendet

Maqedonia e Veriut është një nga vendet e Ballkanit Perëndimor që s’ka filluar ende vaksinimin ndaj…

Plani i vaksinimit, flet ministri maqedonas: Vaksinat e para nga Pfizer dhe Serbia do të arrijnë me import ndërhyrës

“Nuk ekziston pengesë ligjore për pranimin e vaksinave kundër COVID-19 në vendin tonë. Dozat e para…