Home / TECH / Dyluftime robotësh në Kinë (Video)
Dyluftime robotësh në Kinë (Video)

Dyluftime robotësh në Kinë (Video)

Dyluftime robotësh në Kinë (Video)Gara e dyluftimit mes robotëve ishte pjesë e Konferencës botërore të makinave inteligjente ne Pekin, ku pjesëmarrësit kanë sjellë me vete robotët e tyre, të përgatitur për betejë ndërsa për arme kanë shpresën e fitores.

333 ekipe nga i gjithë vendi përfaqësohen në konference dhe adhuruesit e teknologjisë nuk kanë mundur veçse të admirojnë arritjet e tyre, transmeton Top Channel.

“Ne i kontrollojmë, por deri në një pikë ama, sepse ai e përcakton vetë pozicionin e tij në skene falë sensorëve dhe urdhrat i zbaton në varësi të situatës. Të gjitha këto vihen në jetë përmes kodeve”, shpjegon Wang Jiahui, një prej fituesve.

Eventi u pasua nga gara te tjera si ajo e dronëve apo dizajni me i mirë rinor. Kina vazhdon të mbetet tregu më i madh i robotëve industriale. Kërkesa për produkte të tilla, këto kohë, nuk po njeh veçse rritje.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/auto-tech/dyluftime-robotesh-ne-kine-video-426028/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Dyluftime robotësh në Kinë (Video) Dyluftime robotësh në Kinë (Video)Rating: 4.8