Home / KURIOZITETE / Gjinekologia u bën thirrje femrave: Mos i mbani të brendshmet pasi keni bërë mardhenie intime sepse…
Gjinekologia u bën thirrje femrave: Mos i mbani të brendshmet pasi keni bërë mardhenie intime sepse…

Gjinekologia u bën thirrje femrave: Mos i mbani të brendshmet pasi keni bërë mardhenie intime sepse…

Ajo qe te gjithe kishim degjuar deri me tani eshte se pas kryerjes se marredhenieve seksuale, femrat duhet te urinojne per te shmangur infeksion të mundshëm.

Por gjinekologet se fundmi kane shtuar edhe nje praktike tjeter te cilen duhet ta kryejne po femrat.

Sic raporton Daily Mail, e cila citon doktoreshe Sara Twogood, obstetrete dhe gjinekologe në Universitetin Keck në Kaliforni të Jugut, vajzat duhet të jenë të kujdeshme që të pastrohen me një pecetë të lagur, ose të bëjnë dush pas mardhenies intime.

E ndërsa po aq e rëndësishme për një higjenë të mirë dhe shmangien e çdo infeksioni, është edhe fjetja pa të brendshme pas aktit. Të flini pa të brendshme gjatë gjithë natës eliminon thuajse 90% shansin e infeksioneve vaginale.

Gjinekologia u bën thirrje femrave: Mos i mbani të brendshmet pasi keni bërë mardhenie intime sepse…

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 9:03 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156308
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Gjinekologia u bën thirrje femrave: Mos i mbani të brendshmet pasi keni bërë mardhenie intime sepse… Gjinekologia u bën thirrje femrave: Mos i mbani të brendshmet pasi keni bërë mardhenie intime sepse…Rating: 4.8